Debutový album speváčky ROuMY oficiálne „dokrstili“ Peter Cmorik a Kristína Slováková

 

Debutový album Čierno-biely svet speváčky ROuMY bol priamo na Dunaji oficiálne „dokrstený“ ohňom, na lodi Gracia. Krstnými rodičmi sa stali spevák Peter Cmorik a ohnivá žena Kristína Slováková.

Speváčka Romana Hlobeňová, známa pod umeleckým menom ROuMY, pôvodne nemala v pláne svoj album krstiť. „Môj album Čierno-biely svet však toto moje rozhodnutie úplne bojkotoval, a nie pekným spôsobom. Pokrstil sa totiž nešťastnou náhodou úplne sám - ohňom. V lete často jazdíme s rodinou po Slovensku s karavanom. A jednej peknej noci, počas cesty domov,  som sa cítila ako v akčnom filme. V Ružomberku nás predbehla partia mladých ľudí.  Kričali z auta, že nám horí karavan! Najskôr sme si mysleli, že to je žart, ale bohužiaľ to bola pravda. Všetko zhorelo do tla! Aj moja obľúbená gitara, na ktorej som zložila všetky piesne a tiež zopár mojich CD-čiek. Zachraňovali sme nášho štvornohého miláčika a nebolo mi veru všetko jedno. Našťastie sa nikomu nič nestalo. Samozrejme som sa bála. S odstupom času to beriem tak trochu s humorom. Preto som sa rozhodla svoj album z recesie symbolicky oficiálne dokrstiť  práve ohňom,“ keďže sa podľa speváčkiných slov album už v podstate pokrstil  sám pri spomínanom požiari.

Spevák Peter Cmorik, krstný otec albumu, sa počas krstu vyjadril: „Ja sa veľmi teším vždy, keď vzniká slovenská hudba, či už po slovensky alebo po anglicky. Teším sa, keď vznikajú autorské veci. Teším sa, že sú ľudia, ktorí si vedia písať texty , vedia písať hudbu a chcú sa tým prezentovať.“

Následne za asistencie ohnivej ženy Kristíny Slovákovej zapálil krstný otec Peter Cmorik divokým plameňom album, ktorý držala ROuMY vo svojich dlaniach. CD na niekoľkokrát vzbĺklo ohňom z horiacich faklí. Posledný úkon patril krstnej mame Kristíne Slovákovej, ktorá je zároveň manažérkou Botela Gracia. Všetkých tak trochu šokovala -obe horiace fakle zahasila v ústach! V jej podaní nasledovala aj úžasná ohňová šou, na ktorú sa len tak ľahko nezabudne. Podobne ako na celý večer, na ktorom vystúpili okrem ROuMY aj Robo Šimko & Massriot, Andrea Sulovská, Alan Murin a Natália Galisová. „Všetkým týmto ľuďom by som sa rada poďakovala za ich čas a energiu, ktorú tomuto večeru venovali. Špeciálne ďakujem Mattovi,  ktorý celý večer zorganizoval. A samozrejme mojim producentom a úžasným krstným rodičom.“

Krst debutového albumu zanechá v každom hudobníkovi hlboké emócie, o ktoré sa s nami ROuMY podelila. „Je to skvelý pocit. Myslím, že sa slovami ani nedá opísať. Áno, mala som radosť, keď sme CD nahrali, keď mi prišlo z lisovne, ale dnešný večer bol  úplne iný. Akoby som sa zastavila a konečne si uvedomila, že som to dokázala! Zrazu mi celá tá skladačka dávala zmysel. Uvedomila som si, že život je plný kontrastov, presne ako  na mojom albume. Čierna - biela, oheň - voda... Aj takýto nepríjemný zážitok s horiacim karavanom ma dokázal inšpirovať k uskutočneniu nezabudnuteľného večera,“ dodala na záver autorka už pokrsteného albumu Čierno-biely svet, ROuMY.