DYBBUK * Poletíme... ale čert to vem (album na stiahnutie)

 

dybbuk

 

Dybbuk je zlý duch, spieva sa v jednej piesní pražskej dievčenskej alternatívnej kapely... Tak s týmto sa naozaj nedá súhlasiť pretože Dybbuk je už teraz kapela zložená zo zrelých žien so skvelými muzikantskými zručnosťami, životnými skúsenosťami, plná energie, radosti a veselosti.

Zase potvrdili už veľakrát opakujúcu sa schému, že spolužiaci na gymnáziu založia kapelu, celý život potom spolu hrajú.  V prípade Dybbuku je tam len jeden rozdiel, že sú to baby.  Tak teda v roku 1981 zakladajú nahnevané mladé baby punkovú kapelu PLYN. Tá hudba je jednoduchá, ukričaná, priamočiara, bez náznaku ťažších kompozícii.  Ale veď načo, presne taký má byť punk.  Všetko sa ale mení v roku 1983. Plyn sa ocitá na čiernej normalizačnej listine a tak ako mnohé kapely za minulého režimu majú dve možnosti.  Prestať hrať alebo zmeniť názov.  Baby si vybrali druhu možnosť rozširujú zostavu a zakladajú Dybbuk. 

Dybbuk v zložení:
Kateřina Nejepsová, spev, saxofón, flauta 
Pavla Slabá, gitara, spev 
Eva Trnková, gitara 
Marie Miková, basa , klávesy spev 
Hana Řepová, bicie spev 
 

dybbuk_pohoda

Dybbuk sa stáva významnou súčasťou českej klubovej alternatívnej scény a v roku 1987 sa rozpadajú, plynule prechádzajú do kapely PANIKA a v roku 1988 do kapely ZUBY NEHTY ktorá funguje dodnes. 

 

dybbuk_rear
POLETÍME zadná strana

Dybbuk nahrali zopár nahrávok ktoré sa najskôr šírili na magnetofónových kazetách, ich prvotina na vinyle v edícii ROCK DEBUT ktorú vydal Panton, v roku 1987 vyšla MC kazeta s názvom FOUR TOPS, kde sa Dybbuk stretol v spoločnosti kapiel LAURA A JEJÍ TYGŘI, KRASNÉ NOVÉ STROJE a GARÁŽ.  Indies records po ukončení činnosti vydáva oficiálne CD POLETÍME, so skvelým zvukom, skvelou hudbou, veselými textami.  Časť týchto piesní sme mali možnosť vidieť naživo minulý týždeň na festivale Pohoda.  Stále fešandy z najlepších rokoch nám predviedli naozaj krásny nefalšovaný alternatívny koncert. Ukázali nám že neuhli ani centimeter zo svojej cesty a nejednému starému rockerovi, ktorý tie 80-te roky zažil, vypadla nostalgická horúca slza.  Nebudem to skrývať ale aj mne. Dybbuk nám naservírivali riadnu porciu alternatívneho rocku, šliapajúca rytmika, spevavé zbory, psychadelické klávesy, veselé texty, hity ako Dopis, Paní. Radujme se a buďme šťastní... :-) :-) :-)
A tak sme sa radovali a boli sme šťastní.

 

ĽUBOŠ DZÚRIK, chvm.sk

 

novy_popular_2-18
Objednať TU

 

Reedícia albumu POLETÍME (ALE ČERT TO VEM) k Vám prilieta vo forme kódu na stiahnutie mp3 v Novom Populári 2/2018. Do polnoci 17.VII. si nové číslo časopisu s touto "hudobnou prílohou" môžete predobjednať za rovné 3€ vrátane poštovného (pri platbe prevodom). 

Cena časopisu v stánku po 18.7. je 3,30€, pri objednávke samostatného čísla 3,30 + poštovné, pri objednávke predplatného 6 čísel s fyzickou CD prílohou je cena 20€ vrátane poštovného.
 

 

Článok patrí k časopisu: 
Súvisiace články: