recenzia CD

JAN FIC * Homunkulus (recenzia)

jan_fic

Obrázok na čiernom obale albumu Homunkulus i na samotnom cédečku mi pripomína zatmenie mesiaca alebo znázornenie kolobehu života s temnotou na pozadí. 

HUDBA Z MARSU * Tombola (recenzia)

hzm

Záver letných prázdnin priniesol siedmy štúdiový album Hudby z Marsu, veselej partie z Trnavy, ktorá už takmer tridsať rokov vie na koncertoch energicky roztancovať publikum svojimi insitne optimistickými jasavými skákačkami. 

CHILL ON THE SUN * Breviár magických rastlín a húb (recenzia)

Na rozdiel od prevažne pokojného albumu „Polo My“, ktorý vtedy kapela označila za „umelecko-obrazotvorné nekompromisne emotívne hudobné vyjadrenie pseudointelektuálnych avantgardých textov“  je „Breviár“ pestrejší aj farebnejší. 

The BladderStones * Toilet Fame (recenzia)

bladder_stones

The BladderStones s ľahkosťou miešajú bluesové, jazzové i artrockové prvky a tvoria povzbudzujúci a inšpiratívny hudobný kokteil. 

SISA MICHALIDESOVÁ * Drops Of Me (recenzia)

sisa_michalidesova

Ťažko hovoriť o jazze, world music, ambiente či vážnej hudbe. Je tam všetko posplietané do nesmierne sugestívneho prepletenca. Je to melodické a zvukomalebné predstavenie. 

ARCHÍVNY CHLAPEC * Bella Macchina (recenzia)

archivny_chlapec

Prudko otočil k syntetizátoru a hlasovému modulátoru, a odklonil sa tak od pravoverného obrazu folkáča s gitarou. 

ROGER WATERS * Dark Side Of The Moon Redux (recenzia albumu)

waters

Chcel vypovedať tie isté myšlienky, ktoré mal ako sotva tridsaťročný, z pohľadu jeho osemdesiat ročného ja. Za mňa osobne sa mu to nepodarilo, moje pochopenie sa nezmenilo.

U2 * Songs Of Surrender (recenzia albumu)

U2 ponúkajú nový pohľad na svoju tvorbu, očami a ušami svojej zrelosti a viac ako štyrmi dekádami ošľahanej rockovej skúsenosti.

LANA DEL REY * Did You Know That There's a Tunnel Under Ocean Blvd. (recenzia albumu)

Lana_Del_Rey_-_Did_You_Know_That_There's_a_Tunnel_Under_Ocean_Blvd

Obsahom jej výpovede sú celkom ťažké filozofické témy, ako existencia Boha, rodinné vzťahy, milostné vzťahy, ľudská prázdnota, samota a smrť. Aj spôsob interpretácie textu tieto témy iba umocňuje.

...ŠTEFÁNIK * Suita Almanach (recenzia)

stefanik

Fujara trombita, drumble, gajdica, koncovky, ovčie zvony, cimbal. Nástroje, ktoré majú prívlastok tradičné ľudové. Počuli ste ich využitie inak ako v ľudovej muzike?