Fenomenálny MARCO MENDOZA sa opäť objaví na Slovensku

mendoza

 

Marco Mendoza sa v novembri 2022 opäť vracia na Slovensko. Po fantastickom jarnom koncerte v apríli a vydaní svojho ďalšieho albumu v septembri 2022 odpáli svoju rockovú show v kluboch na Slovensku!

Známy zo svojho pôsobenia napríklad v skupinách The Dead Daisies, Whitesnake, Journey, Thin Lizzy, Ted Nugent, Blue murder..., tentoraz k nám zavíta opäť so svojím sólovým produktom a nadväzuje tak na veľmi úspešné turné „Viva la rock“, ktoré odštartoval už predminulý rok. 

M. Mendoza + Whitesnake

 

 

Marco je jedným z najviac vyťažených a najvyhľadávanejších basgitaristov súčasnosti.  Rodák zo San Diega od piatich rokov vyrastal v mexickej Tijuane. Marco vyrastal v hudobnej rodine, a tak už v ranej mladosti hral na gitare. Prvým albumom, na ktorom sa objavil, bol sólový album Billa Warda z Black Sabbath, nazvaný Ward One: Along The Way. Písal sa rok 1990. O rok neskôr ho vynikajúci gitarista John Sykes berie do formácie Blue murder, kde pôsobí do roku 1992 a podieľa sa na albume „Nothin‘ But Trouble“. V ďalšom roku sa ešte objavil na živom „Screaming Blue Murder“, zároveň však už funguje so znovuobjavenými Thin Lizzy (spolu so Sykesom, Gorhamom, Whartonom a Brianom Downeyem). Kapela nepravidelne koncertuje a v roku 2000 vydáva album One Night Only. V tom čase už Mendoza začína na ďalšie tri roky nahrávať a cestovať po boku gitarového šialenca Teda Nugenta. Počas svojho pôsobenia v Thin Lizzy Marco stíha nahrávať ešte niekoľko albumov Johna Sykesa a ďalších umelcov a v roku 2000 sa objaví na sólovom albume Davida Coverdala „Into The Light“. Rok 2004 sa u Marca nesie v znamení turné s kapelou Whitesnake, avšak v ďalšej sezóne sa opäť vracia na dva roky do Thin Lizzy. Neskôr prijíma ponuku Georga Lynche (ex-Dokken) a pokračuje v koncertovaní s jeho formáciou Lynch Mob. V roku 2021 je súčasťou americkej hviezdnej kapely Journey a opäť hrá na veľkých pódiách v Amerike. Okrem spolupráce s mnohými ďalšími hudobníkmi na ich projektoch sa niekoľko rokov objavoval v radoch kapely Black Star Riders (nasledovníka Thin Lizzy), alebo vo fantastickej americko-austrálskej kapele The Dead Daisies s Johnom Corabim, spevákom Motley Crue. 

Marco Mendoza – Viva La Rock (new video)

 

 

Okrem rôznorodých spoluprác, Marco je aktívny aj vo svojej sólovej kariére. V roku 2007 nahral svoj prvý sólový album Live For Tomorrow, o tri roky neskôr, v 2010 vydal svoj druhý album Casa Mendoza a v 2018 vynikajúci Viva La Rock. Ani počas dvoch ťažších rokov, kedy boli kvôli opatreniam rušené mnohé podujatia, Marco nezaháľal. Nahral svoj ďalší sólový album, v poradí štvrtý, ktorý vydal 16. septembra 2022. Ak sa chcete o živote tejto muzikantskej hviezdy dozvedieť viac, na konci roka 2021 vydal knihu „Showtime“, mapujúcu jeho život, hudobnú kariéru a projekty, ktorých sa zúčastňuje. Príjemným prekvapením pre fanúšikov sú fotky, ktoré mohli do knihy posielať a Marco ich na záver, ako poďakovanie svojej fanúšikovskej základni, v knihe uvádza.  

 

Dôležité je spomenúť kapelu, s ktorou sa Marco predstavuje na turné. Na Slovensku s ním na bicie hrá Mario Lepoglavec, vynikajúci bubeník z Chorvátska. Na gitare sa už v apríli blysol vynikajúci Ivan Keller, známy z pôsobenia v kapele Animal Drive s Dinom Jelusickom, ktorý absolvoval turné s Whitesnake a chvíľu zaskakoval aj za Glenna Hughesa v The Dead Daisies. 

 

Meet & greet po každom vystúpení, osobný kontakt s Marcom, jedinečná show profesionála a skvelá hudba a atmosféra sú zárukou nezabudnuteľného zážitku, ktorý si fanúšikovia vždy radi zopakujú.

 

Linky na podujatia:

Marco Mendoza KOŠICE – Collosseum 22.11.
Predpredaj TU

Marco Mendoza BRATISLAVA – Randal club 23.11.
Predpredaj TU

Marco Mendoza Nové mesto n. Váhom – Blue Note Jazz and Music Club 24.11.
Predpredaj TU

 

Marco Mendoza – Leah

       

 

Ďalšie videá

https://www.youtube.com/watch?v=SoOLC54OK7w      M. Mendoza + The Dead Daisies

https://www.youtube.com/watch?v=XMwo4OdTWXs   M. Mendoza – Take it to the limit