FLAMENSKY - zmyselný, zasnený a vášnivý koncert v štýle flamenco

flamensky

 

Občianske združenie Milan Štefánik Vás pozýva na koncert španielsko-rakúskej skupiny FLAMENSKY, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 31. mája o 19hod v jazzovom klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom.

 

Falmensky znamená, zmyselný, zasnený, expresívny, dokonalý a vášnivý. Pôvodnou inšpiráciou hudby kapely tohto mena bolo tradičné flamenco, ktoré však časom ovplyvnili aj iné žánre a osobný prístup tvorcov a interpretov. Poľsko-rakúsky gitarista Rainer Maria Nero uplatňuje v hudbe Flamensky vlastný spôsob hry, ktorý vyvinul v spolupráci s gitaristom flamenca Carlosom Piñanom. Rovnako dôležitá ako originalita je pre Nera schopnosť zachovať presvedčivosť a pravdivosť tradície, ale aj snaha odhaľovať jej tajomstvá. Pôvodné Nerove kompozície obohacuje experimentálny prístup spoluhráčov pri hľadaní nového zvuku kapely. Pestrofarebný sound súboru Flamensky okrem kapelníka a gitaristu Rainera Nera tvoria členovia - perkusionista Carlos Ronda Mas, klarinetista Oscar Antoli, klavirista a akordeonista Christian Jelicic. Skupina na koncerte zahrá skladby svojho aktuálneho albumu Fantasias y Danzas.

 

Video - FLAMENSKY * Revivir

 

 

Viac o Flamensky:

www.youtube.com/channel/UCwsMRWwSjPXCYfh6oGkPojg/videos 

Apple Music: https://apple.co/2Ed5MXg

Amazon: https://amzn.to/2pZgWdb

Google Play: https://bit.ly/2EaN1DD

 

martin_chrobak_marian_jaslovsky

 

Ako hosť koncertu vystúpi pesničkár Martin Chrobák ,,dobrý gitarista, ktorý nemá problémy s rôznymi polohami a presvedčivý spevák, ktorý zasa polohy až tak často nemení.“ Chrobák vydal vlani svoj tretí autorský album Radosť & záujem„K jeho realizaci si přizval několik vesměs velice schopných muzikantských přátel a i ti každý svou měrou přispěli k tomu, jak album zní. To znamená chytře a vkusně,“napísal o CD Petr Korál. Ďalší recenzenti ocenili tiež symbiózu hudby a slova. Ich spoločným menovateľom je „hľadanie, tak charakteristické pre ľudí, ktorí už vedia, že svet nie je ani čierny, ani biely a vedia tiež, že tá čierna a biela zvyknú chodiť ruka v ruke.“ (Peter Šrank) Na albume zanechal svoju stopu aj známy hráč na dychové nástroje Marian Jaslovský, ktorý s Chrobákom vystúpi na pódiu Blue Note. V komorných aranžmánoch dua zaznejú staršie i novšie pesničky, kde Martinovu gitaru a spev doplnia Jaslovského improvizácie na flaute, saxofóne a dychovom syntezátore.

 

Video – MARTIN CHROBÁK * Srdce čínskeho zvona

 

 

Viac o Martinovi Chrobákovi

www.martinchrobak.sk

www.facebook.com/machrobak

www.soundcloud.com/martinchrobak

Play on Spotify

 

 

Informácie o koncerte

 

Účinkujúci:

FLAMENSKY (Rakúsko, Španielsko)

Martin Chrobák a Marian Jaslovský (Slovensko)

 

Termín: štvrtok, 31. 5. 2018 o 19.00 h.

 

Začiatok programu: 19:00

 

Miesto konania:

Blue Note Jazz and Music Club

J. Hašku 18, 915 01 Nové Mesto nad Váhom

 

Cena vstupenky:

V predpredaji: 8,- Eur

Na mieste: 10,- Eur

 

Kapacita: 160 miest

 

Predpredaj: Ticketportal a Blue Note Jazz and Music Club, J. Hašku 18, 915 01 Nové Mesto nad Váhom

 

Zľavy: Vstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím zo zariadení Domovov sociálnych služieb, ZŤP, detské domovy a pre deti do 140cm v sprievode rodiča.