FOAM CONVERSION * Logo na kryte vášho mikrofónu

foam_conversion

 

Penové kryty na mikrofóny chránia čistotu a zrozumiteľnosť záznamu pred rušivými vplyvmi. Lovci zvukov ich používali hlavne v exteriéri ako ochranu proti vetru, no dokážu zabrániť aj dychovým rázom pri speve, alebo hovore zblízka. Pridanou hodnotou k tomu môže byť aj ich vizuálna stránka. Mikrofóny ako nositelia loga sú často dobre viditeľné na obrazovkách v najsledovanejšom vysielacom čase, ale značku a identitu svojho média či majiteľa môžu dobre reprezentovať pri použití v ľubovoľnom kontexte. V nasledujúcom článku by sme vám radi predstavili firmy, ktoré vám k takémuto zviditeľneniu môžu pomôcť.  

 

„V ostatných troch dekádach sme sa zaoberali veľmi širokou škálou problémov s konverznou penou, a preto máme dnes k dispozícii rôzne riešenia aj pre vaše problémy a požiadavky. Naša práca nie je len predaj. Vaše zadanie riešime spoločne s vami a komplexne“, hovorí John Oakley, zakladateľ spoločnosti Foam Conversion.

 

Zvukové penové výrobky tejto firmy sa skutočne dokážu prispôsobiť veľmi rôznym požiadavkám.  Môžete si vybrať veľkosť, materiál, dizajn a v niektorých prípadoch aj farbu.

Možnosti využitia konverznej peny sa rozširujú a spolu s tým rastie aj dopyt po stále zložitejších tvaroch a vzoroch. A to je práve silná stránka  spoločnosti Foam Conversion.  Sú schopní prispôsobiť sa požiadavkám zákazníkov od výroby presných 3D profilov až po zložité penové zostavy. Dnes majú povesť jedného z popredných britských spracovateľov technickej peny a medzi ich zákazníkov patrí napríklad aj BBC.

 

Firma vyrába rôzne typy veterných návlekov na mikrofóny a špecializuje sa na výrobu čelných chráničov. Ak vlastníte rozhlasovú stanicu, pracujete pre televíznu stanicu alebo vysielate cez internet, s týmito výrobkami budete pôsobiť profesionálnejšie.

 

V ponuke nájdete sférické, valcové, 3-stranné alebo 4-stranné čelné penové kryty s rôznymi rozmermi. Samozrejmosťou je aj výroba na objednávku.  Na kryty je možné umiestniť  potlač s logom a vybrať si môžete i farebnú úpravu, pričom sa vychádza z referencií na spoločnosť Pantone. 

 

Základné povrchové úpravy sú dve: zo surovej peny v čiernej, bielej, červenej, modrej, zelenej a žltej farbe a flokovaná, teda povrch z kartáčovaného zamatu. Firemný tím je rýchly a flexibilný a vytvára, vyrába a dodáva produkty na kľúč. Navrhne, prispôsobí a vyrobí penové produkty podľa špecifickej potreby zákazníka.

 

Foam Conversion sa sústreďuje na výrobu podľa najvyšších možných štandardov. Pena je neuveriteľne rozmanitý materiál s veľkou škálou využitia. Firma pracuje s polyuretánovými, sieťovanými polyéterovými, polyesterovými a polyetylénovými penami a s penami zo špongiových kaučukov.

 

Pridanou morálnou hodnotou spoločnosti a jej výrobkov je aj snaha urobiť niečo pre životné prostredie. Preto dodáva peny výlučne z netoxických materiálov. Od mechanickej filtrácie pokročili k biofiltrácii a chránia tak konečných používateľov pred neviditeľnými choroboplodnými zárodkami a baktériami pomocou moderných biofiltračných pien.  Tieto peny sú zároveň bez freónov, keďže firma nechce prispievať ku globálneho otepľovaniu. Sú cenovo dostupné, ekologické a efektívne.

 

Firma používa vlastné výrobné nástroje, takže možnosti realizácií sú naozaj široké.  Či už ide o jednorazové skúšky, prototypy, krátke série alebo kompletnú výrobu na objednávku. Môžu to byť špecializované súčasti zvukovej peny od miniatúrnych čelných chráničov pre náhlavné súpravy a mikrofóny (v mierke 10 mm) až po veľké tlmiče mikrofónov (v rozsahu 500 mm), ktoré sa používajú pre zvukomery a vysielacie zariadenia.

 

Stačí zadať model mikrofónu alebo vonkajšie rozmery, množstvo,  farbu a súbory s logom.  O pár hodín je firma schopná poslať zákazníkovi niekoľko návrhov. Či už ste veľký globálny vysielateľ alebo miestne, napríklad nemocničné rádio, každému výrobku bude venovať rovnako detailnú pozornosť.

 

Potlačené čelné chrániče pre mikrofóny dodáva dnes spoločnosť do viac ako 100 krajín ročne prostredníctvom 20 distribútorov po celom svete. Na Slovensku môžete kontaktovať spoločnosť Elvia Pro Slovakia, kde sa produkty Foam Conversion dajú objednať priamo, podľa želaní a „na mieru“ zákazníka. Urobili tak už mnohí, okrem známych médií, ako napríklad RTVS, Markíza, Joj, to boli aj organizácie ako napríklad Hokejový zväz, Paraolympijský výbor a mnoho ďalších. Stačí dodať logo v krivkách, zadefinovať farby a uviesť typ mikrofónu, na základe čoho bude vám bude vypracovaná cenová ponuka a upresní sa termín dodania.

red.

 

Zastúpenie Foam Conversion na Slovensku a objednávky: Elvia Pro Slovakia, Seberíniho 482/1, 821 03 Bratislava * elviapro@elviapro.sk * tel. +421 905 711 667 

 

foam_conversion

 

 

Článok patrí k časopisu: