FOLK BLUES SESSION 2019 * 30. XI. 2019 / DK Lúky

XIX. ročník festivalu folk bluesovej a bluesovej hudby. Predstaví sa na ňom špička z našej scény a zahraničný headliner z Brazílie. Čakajú na vás vynikajúce muzikantské výkony, okorenené bluesovým feelingom.

 

octopus

 

OCTOPUS - Blues-rocková skupina Octopus z Bardejova vznikla v roku 2003. Spočiatku hrala prevzatú tvorbu, v súčasnosti sú to skôr vlastné skladby. Hlasom kapely je gitarista Martin Cypro Majerník. Tvorba skupiny Octopus je zachytená aj na výberovom sampleri Slovenská bluesová spoločnosť No. 6. (2007).

 

blues_distillery

 

THE BLUES DESTILLERY - The Blues Distillery je skupina zameraná predovšetkým na vlastný repertoár, i keď v kluboch sa nevyhýbajú aj bluesovým a rockovým štandardom. Autorom hudby je predovšetkým gitarista Michal Maturkaníč. Damian Eastwood, spevák z Manchestru, veľmi dbá na to, aby prejav, vrátene použitého žargónu, znel autenticky. Možno aj to je dôvodom, prečo autorské skladby kapely mnohí hľadajú medzi bluesovou klasikou na internete. Sólové gitarové party obstaráva Roman Maturkanič. Rytmiku tvorí bezpražcová basa Petra Konečného a bicie Norberta Štofíka.

 

martin_chrobak

 

MARTIN CHROBÁK  A PRIATELIA„CD Radosť & záujem je přehlídkou decentních hudebních přístupů na písničkářském základě. Je přehlídkou inspirativních veršů. A také přehlídkou osobností slovenského folku, jazzu i blues. Při vší pestrosti zní vkusně a nepřekombinovaně, napísal v recenzii o treťom albume Martina Chrobáka hudobný redaktor rádia Proglas Milan Tesař. Na Folk Blues Session zaznejú hlavne pesničky z tohoto albumu v podaní Chrobákovho tria s mikulovskými priateľmi Alešom Řezáčom (harmoniky) a Jirkom Sekerešom (husle), ktorých podporí aj živá rytmická sekcia v zložení Juraj Kalász (kontrabas) a Jakub Valíček (bicie). 

 

 

BIG GILSON & BLUES DYNAMITE - Brazílsky bluesový a rockový gitarista je priamym dedičom štýlu Jimmyho Hendrixa, Roy Buchanana a ďalších mýtických hrdinov elektrickej gitary sedemdesiatych rokov. Big Gilson patrí k priekopníkom blues v Brazílii. Tento umelec TopCat Records (USA) priradil Rio De Janeiro na mapu svetového blues, k mestám ako Chicago, Austin a Memphis. Na konte má 14 albumov. Hral pred takými velikánmi žánru ako Steve Winwood či B.B. King. Okrem vystúpení na veľkých pódiách a v slávnych kluboch po celom svete účinkoval aj na najvýznamnejších veľtrhoch hudobných nástrojov NAMM v Kalifornii a Musicmess vo Frankfurte. Okrem iných značiek tohto umelca podporuje aj najslávnejší výrobca gitarových zosilňovačov Marshall Amps.
 

 

Z verejných zdrojov festival podporil a hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia.

 

 

Článok patrí k časopisu: