GERHAT pedals (novinky 2017)

bass_berryFirma GERHAT pôsobí od roku 1989 a špecializuje sa na ručne vyrábané gitarové a basgitarové efekty, zosilňovače, gitarové hlavy a kombá. Originálne produkty s profesionálnym dizajnom vznikajú v priamej spolupráci s hudobníkmi.

 

BASS BERRY
SuperBass Smoother

Je basgitarový a gitarový efekt, ktorý v sebe ukrýva enhancer, smoother a lampový simulátor s jemnou prirodzenou kompresiou zvuku. Zvuk po prechode SuperBassom zhutnie a naberie priestor tak, že máme pocit že hráme na väčšom aparáte, než na akom sa práve hrá. Tóny sa zvýraznia, ale zároveň ostanú príjemné na posluch, pričom hudobník vníma, že sa mu oveľa ľahšie hrá. SuperBass je jednoznačným prínosom ako pre hudobníka, tak pre ucho poslucháča.

 

crystal_clean

 

CRYSTAL CLEAN

Clean Tube Preamp

Elektrónkový clean boost pre gitaru a bassu s ECC83 elektrónkou. Je vynikajúci pre akékoľvek žánre ako nakopávacia krabička, ako aj boost pre čistý kanál gitarového zosilňovača. Crystal Clean je schopný obohatiť aj zvuk tranzistorového zosilňovača „teplom“ a dynamikou elektrónok.

 

 

guardian_gerhatGUARDIAN
LineDriver

Je analógový, ručne robený, vysoko univerzálny vyrovnávací pedál navrhnutý tak, aby prevádzal signál z vysokej vstupnej impedancie na nízko ohmový výstup bez akejkoľvek zmeny vo zvuku , pričom si zachováva silu, dynamiku a čistotu zvuku aby mohol ísť cez dlhé káble a komplexne usporiadanie v pedalboarde. Tento pedál môže byť využitý ako prvý alebo posledný efekt v pedalboarde - buffer. Je výborný ako nakopávač či už čistého alebo skresleného zvuku pre tých, ktorí chcú zachovať pôvodný charakter zvuku. Perfektne sa hodí do efektovej slučky ako Master pedál pre sólo. Vzhľadom k jeho extrémne nízkemu šumu je výborný na živé a štúdiové nahrávanie.

 

 

mountainMOUNTAIN DRIVE

Screamer+

Obdoba klasického Screamera s Mosfetovou technológiou orezávania zvukového signálu. Zvuk si zachováva svoj charakter a nie je vnucovaný efektovou krabičkou ako u väčšiny iných nakopávacích krabičiek. To ho robí ideálnou nakopávacou krabičkou, pokiaľ si chceme zachovať základný charakter zvuku rovnako pre skreslené ale aj čisté zvuky gitarových aparátov . Základ efektu Screamer+ je ako u legendárnej TS808 s originálnym čipom JRC4558 obohatený MosFetovou technológiou. Následnou modifikáciou časti obvodu a použitím špeciálne vyberaných komponentov sa dosiahol nový originálny sound tohto unikátneho gitarového overdrive pedálu.

 

www.gerhat.eu

Článok patrí k časopisu: