Gitarový mág Steve Vai prichádza na Slovensko!

 

vai

 

Steve Vai oznámil návrat do Európy a mieri aj na Slovensko! V piatok 14. apríla 2023 vystúpi v Bratislave v Refinery Gallery v rámci Inviolate World Tour. Vstupenky na koncert sa predávajú od piatka 20. januára 2023 cez listocheck.skhttps://listocheck.sk/detail/steve-vai

 

Velikán Steve Vai pokračuje po jesennom turné v Severnej Amerike aj v Európe. “Naše turné v Amerike bolo vynikajúce. Ja a kapela sme “namazaní” a pripravení ako vždy. Som nadšený, že môžem konečne priniesť gitaru Hydra do Európy, pretože som to nestihol urobiť na poslednom turné. Odozva od Inviolate bola mimoriadne pozitívna a tak sa veľmi tešíme na toto turné po Európe!” vysvetľuje Steve Vai. 

 

 

Minulý rok vydal nový štúdiový album s názvom Inviolate. Podporiť jeho vydanie sa rozhodol zorganizovaním turné. Tento rok plány zavedú gitaristu, skladateľa, speváka a producenta so svojou kapelou na väčšinu kontinentov po celom svete.

Z tohto albumu si veľký úspech zaslúžil oficiálny videoklip k skladbe „Teeth Of The Hydra“, ktorú si už pozrelo viac ako 5,3 milióna ľudí. “Bol to nápad hrať na gitare s viacerými krkmi, kde v podstate všetko, čo v skladbe počujete - s výnimkou bicích a niektorých klávesov - je táto gitara. Chcel som vytvoriť skladbu, ktorá využíva všetky krky, všetky struny a všetky efekty”. opisuje Steve.

 

O pár dní, 27. januára, vydáva album Vai / Gash, ktorý má v archíve viac ako tri desaťročia. Bol napísaný a zaznamenaný v časových horizontoch v roku 1991, kedy mal túžbu mať konkrétny druh hudby, ktorú by mohol počúvať, keď jazdil na motocykli Harley Davidson. Tieto nahrávky ležali na poličke viac ako 30 rokov a vychádzajú tento rok.

 

Steve Vai je uznávaný gitarista na celom svete a je držiteľom Grammy. Bol súčasťou mnohých projektov, či kapiel, aj skupiny Whitesnakes. Po jej opustení sa vydal opäť na sólovú dráhu.

 

Koncert v Bratislave nebude mať predkapelu a môžeme sa tešiť na 120 minút skvelej hudby. Okrem klasických lístkov po 49,50 EUR budú v predaji aj VIP lístky, ktoré budú obsahovať aj meet & greet, stage tour a účasť na zvukovke. O bližších informáciach k týmto lístkom bude organizátor informovať na svojich webových a facebookových stránkach.

 

Vstupenky: https://listocheck.sk/detail/steve-vai

Event na FB: https://www.facebook.com/events/3364134970519948

 

Steve Vai - For The Love Of God