Jana Krištof Lehotská, nová slovenská speváčka si plní svoj sen. Materstvo a kariéra sa dajú skĺbiť, len treba chcieť

jana_kristof_lehotska

 

Vo februári 2019 prichádza na svet debutové CD novej slovenskej speváčky Jany Krištof Lehotskej. Jana sa v rokoch 2009 až 2011 aktívne zúčastňovala speváckych súťaží ako Zlatá črievička, Krištáľová váza, Malokarpatský slávik, tri ruže Bánoviec, Muzikálová hviezda Xanadu a iné. Odniesla si zo súťaží množstvo ocenení. Potom v jej živote prišlo štúdium na vysokej škole v Nitre, založila si rodinu a hudba a spev museli ísť bokom. V roku 2018 sa však vrátila k spevu a to po spojení s gitaristom Petrom Dechetom. Spoločne pripravili koncertný program, ktorý úspešne prezentovali na domácich pódiách. Zaujímavosťou je, že Janka bola už v tom čase tehotná. Zdravotný stav jej bez problémov umožnil koncertovať a tvoriť. Práve v období po pôrode sa s Petrom Dechetom  rozhodli, že obmedzia živé hranie, vrátia sa do nahrávacieho štúdia a čas venujú príprave svojho spoločného debutového CD. 

CD sa nahrávalo v Prievidzskom štúdiu Vladislava Leškovského Whatever studio a práve Vladislav sa stal producentom nahrávok. Sám sa aj aktívne podieľal na nahratí všetkých rytmických prvkov a perkusií. Ďalším dôležitým členom sa stal René Lacko. Blues-rockový gitarista známy svojou dokonalou interpretáciou skladieb Jimiho Hendrixa či Led Zepellin a autorom 9tich sólových CD. Jana naspievala všetky vokálne linky a nahrala všetky klavírne linky. Peter Dechet je autorom hudby na všetkých skladbách a zároveň nahrával všetky akustické gitary. Jana s Petrom spoločne napísali 7 textov z celkovo desiatich, ktoré sú na CD. Dva texty prispel Jakub Mello (frontman kapely Wotepity) a jeden venovala na album speváčka Romana ROuMY Kiššová (bývalá speváčka skupiny Peha, v súčasnosti vydala svoj sólový album a nový singel).

Na albume poslucháč nájde 10 autorských piesní v slovenskom Jazyku. Texty sú inšpirované životnými príbehmi a situáciami, s ktorými sa stretávame v bežnom živote. Album dostal názov SNY. Práve názvom chce Jana zdôrazniť svoj hlavný odkaz. Plňme si svoje sny. Neostávajme len pri túžbach a plánoch, ale prenesme ich do skutočnosti. Práve jej album je toho dôkazom, že je to možné. Rovnako tak je dôkazom, že materstvom a rodičovstvom v živote ženy nekončí jej možnosť rozvíjať sa, pracovať na svojej kariére, práve naopak. Vďaka veľkej podpore jej manžela Martina a celej rodiny sa Jana môže plne venovať hudbe a plniť si tak svoje túžby. Jana sama hovorí: "Tým, že som na materskej sa mi len začala nová etapa života a hudbou  si plním sny, ktoré ma robia šťastnou.. a keď je mama šťastná tak aj deti a všetci okolo mňa. Vôbec ich kvôli mojim koníčkom nezanedbávam, práve naopak. Malý Matej je nenahraditeľným členom kapely a absolvoval s nami celé nahrávanie :) ... niekto na materskej šije alebo vyrába mydlové kytice a podobne. Ja spievam a hrám".

Veríme, že Jana Krištof Lehotská svojou tvorbou a príbehom môže inšpirovať aj iných, aby sa nebáli a plnili si svoje sny a túžby. 

CD Sny je dostupné v digitálnej forme na všetkých online streamoch (Deezer, Spotify...) a online platformách (Itunes, Amazon, Vevo .... V kamenných predajniach CD nájdete koncom februára 2019.

 

PETER DECHET