KaTea – Kým je čas

S prichádzajúcou jarou predstavila kapela KaTea svoj nový videoklip k piesni Kým je čas, so silným posolstvom...
 

katea
 

20. marca, teda v deň, keď sa chladné počasie zimy prehupne do teplejších jarných dní sa hudobná skupina KaTea rozhodla predstaviť svoj nový videoklip k piesni Kým je čas. 

V poradí druhým videoklipom z ich dielne sa skupina rozhodla obdariť pieseň, ktorá je svojim posolstvom v tejto dobe a postupom času stále viac a viac aktuálna. Hlavný odkaz piesne a tiež klipu je práve v čase, ktorý ako všetci dúfame ešte máme na zvrátenie dôsledkov klimatických zmien, ktoré nás čoraz viac posúvajú k hranici, keď meniť veci k lepšiemu už možno nebude také jednoduché. Pesnička sa však aj napriek nástojčivosti svojho posolstva pokúša prebudiť v poslucháčovi skôr príjemné pocity, teda chce poukázať na deje a situácie ktoré sú dnes ešte síce bežné, no ktoré pre nie veľkú ochotu ľudstva pristúpiť ku nevyhnutným zmenám môžu viesť ku strate krehkej rovnováhy v prírode a živote na celej planéte. 

Po udalostiach, ktoré sa vo svete rozhýbali v súvislosti s ďalšou vojnou na tejto planéte, tentoraz v našej bezprostrednej blízkosti, dostala pesnička Kým je čas žiaľ aj ďalší význam a to potrebu uvedomiť si dôležitosť a zároveň pominuteľnosť toho, čo sme ešte mnohí donedávna brali v našich končinách ako samozrejmé – Mier a Slobodu.

Videoklip bol realizovaný v spolupráci s firmou Zefir Production z Prievidze, s ktorou skupina spolupracovala už pri točení prvého oficiálneho klipu k piesni Dobré ráno a tiež s pomocou Kultúrneho a spoločenského strediska Prievidza, v priestoroch ktorého sa natáčalo.

 

 

Pesnička Kým je čas je jednou z desiatich autorských piesni, ktoré budú tvoriť debutový album hudobnej skupiny KaTea. Ten sa po niekoľkých rokoch nahrávania, prerušených súčasnou koronakrízou podarilo dokončiť začiatkom tohto roku. A práve „Kým je čas“ je ten správny názov aj pre tento album, keďže ako sa vyjadrila speváčka Katka ... „už bol naozaj čas, aby sme ho konečne dokončili J“. Album bol nahrávaný v hudobnom štúdiu u Juraja Kankulu v Oslanoch a predbežný termín, kedy by mal byť verejnosti predstavený je stanovený na Apríl 2022. 

 

katea
 

Kapela KaTea v súčasnom zložení ... Katka Šedíková - spev, Juraj Šedík- spev, gitara a  Vladimír Dobiáš - basgitara (pri nahrávaní albumu ešte s ... Jozef Šedík - gitara a Mário Zeleník - bicie) sa objavuje na slovenskej hudobnej scéne už niekoľko rokov. Svojou tvorbou zaujala poslucháčov, ale aj odbornú verejnosť svojimi vystúpeniami hlavne na folkovej scéne, kde skupina odohrala viac ako stovku koncertov a bola ocenená niekoľkými hodnotnými cenami ako na Slovensku, tak aj v Čechách. 

Všetko podstatné o kapele KaTea je možné nájsť na ich facebookovej stránke a tiež na YouTube kanále, kde sa nachádza aj už skôr spomínaný prvý oficiálny videoklip k piesni Dobré ráno

 

 

KaTea