Ľahká Múza, koncerty k 35-tim rokom na scéne. PRAHA – KOŠICE – BRATISLAVA

lahka_muza

Ľahká Múza, ktorá vznikla v 1984 hrá nepretržite celých 35 rokov. Tým sa naozaj môže pochváliť len máloktorá a ešte k tomu alternatívna skupina. Nahráva albumy, naposledy dokonca DVD a koncertuje doma aj v zahraničí. Pri príležitosti tohto dátumu sa stretne so svojimi fanúšikmi na koncertnej ose Praha – Košice – Bratislava. Pražský koncert sa uskutočnil 23.8.2019 a to pozvaním Sanctuary na dvojdňový, medzinárodný festival gotickej hudby – Prague Gothic Treffen. Kapela odohrala v štvorčlennej zostave spolu s jednou z dvoch performeriek – Vivian. Vystúpenie bolo prijaté s búrlivou odozvou publika. Reportáž z festivalu by mala výjsť aj v českom hudobnom časopise Rock & Pop a to v októbrovom vydaní.

lahka_muza

Ďalší koncert prebehne v sobotu 28.9.2019 v malej Tabačke v Košiciach. Ľahkú Múzu pozvalo mladé, agilné združenie Der Kaschau, ktoré podporuje modernú industiálnu, elektronickú , gotickú, či ambientnú hudbu. Ľahká Múza príde do Košíc po 26.tich rokoch a zahrá v rovnakej zostave ako v Prahe - Gudrun & 677 & iNOVA & Vivian a hosťami večera budú elektronický Terminal State a dark ambientná domáca Fontanela. Koncert bude v rámci línie koncertov The Gathering. Lahká Múza zahrá koncertný repertoár z aktuálneho CD Byť Tvojím Zrkadlom a bonusy tvoria obľúbené skladby z predchádzajúcich albumov.

lahka_muza_kosice

Tretí, záverečný koncert sa uskutoční 23.11.2019 v bratislavskom klube Kulturák. Hosťom kapely bude opäť EBM formácia Terminal State. Skupina vystúpi v 5 člennej zostave s dvoma performerkami – Leandrou a Vivian. V prípade Leandry budú mať možnosť diváci vidieť v rámci jej vystúpenia aj povestné baletné špičky, čím je táto performačná časť ojedinelá. Vivian bude tancovať na jednu z nových skladieb budúceho albumu, ktorý skupina priebežne pripravuje. Takže nečakajte nostalgiu za starými časmi, ale riadne rozbehnutú industriálnu mašinu!

lahka_muza