MOST POPULAR * december 2018 - január 2019

most_popular

 

1. Čo počúva... Štefan Chrappa
Nar. 1.9.1979 Svätý Jur. V roku 1994 prežil vlastnú smrť a založil kapelu ČAD, ktorá sa radí k najextrémnejším hudobným formáciám na slovenskej hudobne scéne.

2. Majk Spirit vydáva nový album
Prvotina Nový človek a dvojalbum Y katapultovali Majka medzi špičku Česko-slovenskej repovej scény a po trojročnej pauze prichádza čas upevniť si túto pozíciu.

3. Sima Martausová * Apetít pre dobré veci
Keby sme na spevákoch hľadali, čo ktorého charakterizuje, u Simy by to bola asi jej prirodzenosť, s ktorou pláva proti prúdu.

4. Ľahká Múza natočila videoklip zo svojho účinkovania na HorrorCone v Prahe

Alternatívna Ľahká Múza je dlhodobo známa aj ako performačný typ kapely (okrem hudby je dôležitá aj vizuálna a choreografická stránka vystúpenia). U nás sa s takýmto niečím na hudobnej scéne bežne nestretávame...

5. Rory Gallagher * The Irish Toreador Lasted Till The End
„…the Irish guy playing, his speed and skills were frightening.“ Yes, this is how in an interview for the press media the black magician of the electric guitar Jimi Hendrix expressed himself on the dress of a lovely Irish lad who in no time had to be ranked into the gallery of the greatest.

6. RICHARD ŠVEDA * Silné príbehy môžu pomôcť porozumieť opere
Richard Šveda žije a pôsobí v nemeckom Düsseldorfe, kde je už ôsmy rok sólistom opery v Deutsche Oper am Rhein. Môže byť vzorom pre dnešných mladých ľudí ako aj dôkazom, že pracovitosťou, vytrvalosťou a cieľmi sa plnia sny.

7. John Helliwell: It's the passion of the musicians that drives it all!
Recently a big European Supertramp tour was announced and then cancelled due to Rick Davies’ illness. As Supertramp did not tour very often, many fans were disappointed. 

Ktoré recenzie domácich albumov nájdete v čísle 4/2018...
 
9. ROBO GRIGOROV * Mlčať nie je vždy zlato
Rozhovory pre médiá poskytuje pomerne zriedkavo. Aký musí mať dôvod, aby toto „pravidlo“ porušil?
 
10. Číslo 4/2018 * listovanie
Prelistujte si v grafickom náhľade stránky aktuálneho vydania Nového Populáru.
 
"Objavil som rockʼnʼroll, stále som ho počúval a nakoniec aj začal hrať. Rodičia tej mojej muzike veľmi nerozumeli. Ale chápali moju vášeň pre hudbu, či už klasickú, rockovú, alebo akúkoľvek, za čo som im vďačný."
 
12. Vydavateľstvo Real Music House čaká rok veľkých titulov
Pod touto značkou vydajú svoje CD: Martin Burlas, Branislav Dugovič, Soňa Horňáková, Juraj Griglák, Eva Šušková, trio Šrámek/Nikitin/Buntaj, Hilaris Chamber Orchestra a Moyzesovo kvarteto s Vladislavom Slnkom Šarišským.
 
 
Článok patrí k časopisu: