MOST POPULAR * január-február 2017

 

V prvých dvoch mesiacoch tohto roku ste na www.popular.sk najviac klikali na tieto články:

 

1. Najlepšie hodnotené albumy roku 2016
Z recenzií, ktoré vyšli roku 2016 v časopisoch Nový Populár 1 až 4, vyberáme najlepšie hodnotené albumy slovenských, českých a zahraničných interpretov publikujúcich u domácich vydavateľov. CD, ktoré z celkového počtu 5 hviezdičiek získali 4, 4 1/2, alebo 5 "bodov".
NP archív * red.

 

2. Titulnú pesničku k filmu PIATA LOĎ Kde sa slzy berú zložila, otextovala a naspievala KATARZIA
Titulnú pesničku k novému slovenskému film PIATA LOĎ Kde sa slzy berúzložila, otextovala a naspievala Katarzia, vokály robil Juraj Benetin z kapely Korben Dallas. Je to jej prvá spolupráca pre film. Katarzia si z príbehu filmu vybrala tému – keď deti majú deti.
TS * zdroj Zuzana Golianová - bARS dobrý chýr

 

3. Debutový album speváčky ROuMY oficiálne „dokrstili“ Peter Cmorik a Kristína Slováková
Speváčka Romana Hlobeňová, známa pod umeleckým menom ROuMY, pôvodne nemala v pláne svoj album krstiť. „Môj album Čierno-biely svet však toto moje rozhodnutie úplne bojkotoval, a nie pekným spôsobom. Pokrstil sa totiž nešťastnou náhodou úplne sám - ohňom.
TS * zdroj ROuMY Music

 

4. NAJČÍTANEJŠIE V ROKU 2016
Najnavštevovanejšie články z nášho online archívu podľa Google Analytics v roku 2016
NP archív * rôzni autori

 

5. BARBORA BOTOŠOVÁ * Hrám na husliach po dedovi (rozhovor)
Barbora Botošová už dávno nie je neznámym pojmom. Primáška, hrajúca podľa vzoru legendárnej Cinka Panny, je pokračovateľkou odkazu rodiny so silnými hudobnými koreňmi. Dedo, Ján Berky – Mrenica st. (Diabolské husle), otec Eugen Botoš (Violin Orchestra Bratislava).
NP 3/16 * autor Juraj Gonšor

 

6. JANAIS * Zlatá platňa aj bez rotácií. Je to na Slovensku možné? Je! (rozhovor)
Vlastnej tvorbe sa venuje okrúhlych desať rokov. Má dve deti, jedného manžela, tri albumy a štyroch chlapov v kapele. Podľa vlastných slov je na plný úväzok matka a popri tom speváčka. S manželom - gitaristom spolu manažujú kapelu a všetko okolo. Veľká časť slovenského publika registruje meno Janais vďaka jej účasti na Eurosongu.
NP 4/16 * autorka Danka Šoporová

 

7. ŽIVÉ KVETY * Nové poschodia (recenzia CD)
Živé kvety vydali  nový album, takže koniec sveta sa bude musieť o nejaký čas odložiť. Začína sa, ako na minulej „Oľge“, folkovou náladou – Na ľavom brehu Dunaja, s peknou akordovou kolískou. Po nej skladba, ktorú by už poslucháč mal poznať – Bratislava II. Hneď jej začiatok naznačuje, že ide o veľkú pesničku.
NP 3/16 * autor Števo Šanta

 

8. H16 vydáva album SILA
Ťahajú to spolu na scéne už viac ako dekádu. Vydali tri spoločné albumy a nekonečný zoznam hitov. Nie nadarmo si formácia H16 na svojej ceste nesie prezývku „legendárna crew“ – aj keď majú na konte tiež sólové albumy, nakoniec sa vždy stretnú spoločne v štúdiu – formácia H16 v zložení Majk Spirit, Otis, Cigo, Grimaso a Abe dnes vydáva svoj štvrtý štúdiový album SILA.
TS * zdroj Soul For Show

 

9. PIEŠŤANY OPEN MIC 2017
4.2.2017 sa v piešťanskom klube ŽiWell uskutočnilo stretnutie kapiel a songwriterov z Piešťan a okolia s názvom PIEŠŤANY OPEN MIC, ktoré pripravilo hudobné vydavateľstvo EMERALD Music House v spolupráci s hudobným štúdiom Blazy Production a klubom ŽiWell. Jednotliví účinkujúci hrali v približne pol hodinových intervaloch a po každom hudobnom sete sa vyberal symbolický honorár do klobúka. Klub ŽiWell bol plný a diváci príjemne štedrí ku každému vystupujúcemu.
TS * zdroj Branislav Galo - EMERALD Music House

 

10. Katarina Korcek vydáva debutový album
Po pôsobení v skupinách Made II Mate a Lady Kazoo sa rozhodla ísť vlastnou cestou a naplniť si svoj hudobno-spevácky sen. Katarina Korcek vydáva v decembri debutový album 21st Century Movie a na február plánuje špeciálny krst.
TS * zdroj Bibiána Grebeňová Šedivá - Agentúra KVAS

 

 

 

Článok patrí k časopisu: