Katarzia

Recenzie CD * NP3/20

buranowski

David Kollar, BuranoWski, Katarzia, Nightlines, Random Choices

Katarzia bojuje za práva žien. Vyvrcholením Celibátu je video HOŘÍ I VODA

 
Tvorcovia počas príprav projektu vytvorili novú platformu, ktorá má poskytnúť priestor pre viac žien vo filmovom priemysle. Nejde pri tom o systém kvót alebo silenú “genderovú” rovnováhu, ale o podporu žien v odvahe uchádzať sa zväčša o monopolne mužské pozície.

KATARZIA * Celibát (recenzia CD)

katarzia

Elektrosound jej tvorbe veľmi pristane, hoci naživo, okrem „techno“ verzie s Pjonim, hráva aj s kapelou, prípadne sólo, ba príležitostne (Viva Musica! festival) aj s orchestrom za chrbtom.

Názov skupiny: 
Katarzia
Rok vydania: 
2020
Vydavateľstvo: 
Slnko records

Nový album oceňovanej skladateľky o strachu z osamelosti a hľadaní sebahodnoty je opäť úzkou spoluprácou Katarzie s Jonatánom Pastirčákom (Pjoni/Isama Zing).

Ruku k dielu pridali producenti Alexander Vincent, Aid Kid, Oliver Torr, LVCIFER aj skupina hudobníkov známa z Kataríniných koncertov a druhej nahrávky Agnostika. Album objavuje a testuje hranice dnešného elektronického popu, nechýbajú však ani kapelové pesničky či prvý text v angličtine. Celibát vychádza na CD aj vinyle. Podporte jeho tvorcov zakúpením nosičov v predpredaji už teraz.

Pozrite si nižšie na stránke video k pesničke Samota mi nevadí.

Kapela: Oliver Lipenský, Lukáš Mutňanský, Albert Romanutti, Vladimír Mikláš

Žáner: alternative, songwriter, electronic
Cena: 9€

1. Samota mi nevadí 
2. Tristan a Izolda 
3. Drag Queen 
4. Posledný tanec 
5. Hoří i voda 
6. Bonsai 
7. V noci 
8. Fairies 
9. Blues o dešti 
10. Zostalo mi po tebe prázdno 
11. V noci (Aid Kid RMX)

Kúpiť album

Katarzia vydala album celibát. Hovorí o období, v ktorom sa naučila byť sama

katarzia

Názov Celibát metaforicky odkazuje na obdobie, v ktorom sa Katarzia snažila zbaviť závislosti na hľadaní niekoho, kto potvrdí hodnotu a zmysel jej existencie.

Samota mi nevadí, ani celibát tela, hovorí Katarzia v novej skladbe

Singlom o samote Katarzia ohlasuje vydanie svojho štvrtého albumu Celibát. Pre videoklip k nemu hudobníčka použila pôsobivé zábery z vlastného mobilného telefónu, ktoré natočila ešte predtým, ako sa Európa uzavrela.

KATARZIA & PJONI * Antigona (recenzia CD)

katarzia_antigona

Skutočne výnimočná nahrávka! Neviem, či zvládnem nepreháňať so superlatívmi. Mladý kúzelník Pjoni (Jonatán Pastirčák) a v Katarzii (Katarína Kubošiová) zakliata princezná tu predvádzajú, ako sa katapultovať do nedostižna.

Nový Populár 4/2018 práve v predaji

Keďže reálny život po Vianociach a Novom roku začína až v týchto dňoch, dovoľte nám pripomenúť, že naša štvrťročná práca je práve v predaji. Ďakujeme za priazeň.

Katarzia a Pjoni zhmotnili svoju doskami ocenenú tvorbu a vydávajú album Antigona

antigona_katarzia

Katarzia v spolupráci s Pjonim napísala hudbu pre inscenáciu hry Antigona Slovenského národného divadla, za ktorú získali prestížne ocenenie Dosky za najlepšiu scénickú hudbu.

MOST POPULAR * apríl 2017

V mesiaci apríl 2017 ste na www.popular.sk najviac klikali na tieto články...