Katarzia

Katarzia - šťastné dieťa?

katarzia

Katarzii v tejto dobe vychádza nový album Šťastné dieťa. Je plný nádherných, prekrásne naspievaných pesničiek.

Názov skupiny: 
KATARZIA
Rok vydania: 
2023
Vydavateľstvo: 
Animal Music

Cena: 11€ CD / 22€ LP

No a v tejto dobe Katarzii vychádza nový album Šťastné dieťa. Je plný nádherných, prekrásne naspievaných pesničiek. Aranžmány sú prekvapivo minimalistické a intímne. Zvuk má skôr „unplugged“ charakter s prevahou gitár, klavíra a akustickej rytmiky. Album vychádza v produkcii Petra Ostrouchova vo vydavateľstve ANIMAL MUSIC. Pri príležitosti jeho vydania vznikol aj nasledujúci, príjemne osobný rozhovor.

Kúpiť album

Názov skupiny: 
SAMPLER
Rok vydania: 
2023
Vydavateľstvo: 
Slnko records

Slavo Solovic, Archívny Chlapec, Soňa Horňáková, Daniel Salontay, Jakub Kačic, Daniel Špiner, Terrible 2s, Katarzia, Valér Miko, Martin Geišberg, Mila Medvedovska, Katarína Koščová, havrilla

Katarzia vydává videoklip k písni Dosť

Katarzia dnes vydává videoklip k písni Dosť z nového alba Šťastné dieťa. Režírovala ho mezinárodně uznávaná fotografka Hana Knížová. Píseň je podle ní „pro všechny, kdo se kdy o někoho báli, nevěděli si rady se vztahy nebo zpochybňovali vlastní rozhodnutí.“

 

Katarzia predstavuje prvý singel zo svojho nového akustického albumu

Piesok je otváracou piesňou nového akustického albumu Šťastné dieťa, ktoré vyjde 6. októbra. Naživo ho Katarzia spolu s kapelou predstaví túto sobotu 23.9. na koncerte v bratislavskom klube Pink Whale.

Recenzie CD * NP3/20

buranowski

David Kollar, BuranoWski, Katarzia, Nightlines, Random Choices

Katarzia bojuje za práva žien. Vyvrcholením Celibátu je video HOŘÍ I VODA

 
Tvorcovia počas príprav projektu vytvorili novú platformu, ktorá má poskytnúť priestor pre viac žien vo filmovom priemysle. Nejde pri tom o systém kvót alebo silenú “genderovú” rovnováhu, ale o podporu žien v odvahe uchádzať sa zväčša o monopolne mužské pozície.

KATARZIA * Celibát (recenzia CD)

katarzia

Elektrosound jej tvorbe veľmi pristane, hoci naživo, okrem „techno“ verzie s Pjonim, hráva aj s kapelou, prípadne sólo, ba príležitostne (Viva Musica! festival) aj s orchestrom za chrbtom.

Názov skupiny: 
Katarzia
Rok vydania: 
2020
Vydavateľstvo: 
Slnko records

Nový album oceňovanej skladateľky o strachu z osamelosti a hľadaní sebahodnoty je opäť úzkou spoluprácou Katarzie s Jonatánom Pastirčákom (Pjoni/Isama Zing).

Ruku k dielu pridali producenti Alexander Vincent, Aid Kid, Oliver Torr, LVCIFER aj skupina hudobníkov známa z Kataríniných koncertov a druhej nahrávky Agnostika. Album objavuje a testuje hranice dnešného elektronického popu, nechýbajú však ani kapelové pesničky či prvý text v angličtine. Celibát vychádza na CD aj vinyle. Podporte jeho tvorcov zakúpením nosičov v predpredaji už teraz.

Pozrite si nižšie na stránke video k pesničke Samota mi nevadí.

Kapela: Oliver Lipenský, Lukáš Mutňanský, Albert Romanutti, Vladimír Mikláš

Žáner: alternative, songwriter, electronic
Cena: 9€

1. Samota mi nevadí 
2. Tristan a Izolda 
3. Drag Queen 
4. Posledný tanec 
5. Hoří i voda 
6. Bonsai 
7. V noci 
8. Fairies 
9. Blues o dešti 
10. Zostalo mi po tebe prázdno 
11. V noci (Aid Kid RMX)

Kúpiť album

Katarzia vydala album celibát. Hovorí o období, v ktorom sa naučila byť sama

katarzia

Názov Celibát metaforicky odkazuje na obdobie, v ktorom sa Katarzia snažila zbaviť závislosti na hľadaní niekoho, kto potvrdí hodnotu a zmysel jej existencie.