MOST POPULAR * júl-august 2016

 

MADE 2 MATE * Stvorení pre stvorenie (rozhovor)

Pri listovaní v knihe dejín slovenskej popmusic by sa iba ťažko dala prehliadnuť kapitola s názvom Made 2 Mate. Kapela, ktorá v deväťdesiatych rokoch prelomila sladké driemoty domácej popovej scény a svojimi hitmi ako Do U Love Me alebo Dream On otvorila okná do sveta.

NP archív, autor: Martin Chrobák

 

Carmel Paradise (aka Carmel Buckingham) štartuje sólovú kariéru s neprehliadnuteľným debutom TURN ME ON!

Má len 18 rokov a už má na konte žánrovo poriadne pestrú hudobnú minulosť. V roku 2013 zaujala v pop-rockovom duete Gone so sestrou Celeste Buckingham.

TS 2016, zdroj: Soul For Show

 

Konvergencie 2016: klasika, film i tango

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie ponúkne v septembri inšpirujúcu zmes klasických diel, medzižánrových presahov, ale aj filmové projekcie, hovorené slovo a chýbať nebude ani koncert pre deti.

TS 2016, zdroj: Konvergencie

 

Piešťany Street Art Festival 2016

„Takto dobre sa nám na ulici ešte nehralo“, „toto mesto je stvorené na busking“, alebo „tá akustika na moste je vynikajúca“. To boli vyjadrenie hudobníkov, ktorí si zahrali na prvom ročníku Piešťany Street Art Festivalu, ktorý sa v sobotu 6.8.2016 uskutočnil v centre mesta Piešťan.

TS 2016, zdroj: Branislav Galo

 

Skupina Družina sa na festivale Červeník predstaví v novej zostave

Skupina Družina je zosobnením esencie Červeníckych slávností spevu a hudby a ako taká nesmie chýbať na tohtoročnom festivale! Každoročné podujatie v obci Červeník totiž spája tradície s modernou hudbou a to isté robí aj Družina.

TS 2016, zdroj: Propaganda House

 

Richard Müller ukončil úspešnú jarnú časť TO NAJLEPŠIE TOUR, pre veľký záujem pokračuje aj na jeseň

Jarná časť TO NAJLEPŠIE TOUR Richarda Müllera bola doslova triumfom! Každý koncert obľúbeného speváka sprevádzali  standing ovation. Šansónové úpravy hitov „Milovanie v daždi“, „Rozeznávám“, „Koniec sveta“, či „Po schodoch“ sa fanúšikom veľmi páčili.

TS 2016, zdroj: Propaganda House

 

Juraj Kupec vydal svoj prvý sólový album “SOM TO JA”

Známy slovenský spevák, gitarista, skladateľ a hudobný producent Juraj Kupec po takmer dvojročnej intenzívnej práci v štúdiu Kupec Records, vydáva svoj debutový “sólo” album “Som to ja” Na albume, ktorý vznikal v spolupráci s hudobným producentom Jožkom Šebom sa Juraj prezentuje prvý krát výrazne aj ako spevák.

TS 2016, zdroj: Propaganda House

 

DOZVUKY PETRA JANKŮ * Tovar alebo dar?

Hneď na začiatku si dovolím upozorniť, že tieto Dozvuky budú viac osobné, ako tie predchádzajúce. Osobné aj kvôli tomu, že si na základe osobných skúseností dovolím skloňovať zmysel na prvý pohľad v súčasnosti tak banálnej veci, akou je vydanie hudobného nosiča vlastných piesní.

NP archív, autor: Peter Janku

 

Longital ohlasujú nový album, singel, koncerty a ďalšie plány

Nový album skupiny ponesie názov Divoko a 26. septembra vyjde na značke Slnko Records. Po projekte Longital Suita sa kapela z Bratislavy opäť vracia k tvorbe a hraniu v trojici. V týchto dňoch pracuje na nových vizuáloch s fotografmi Petrou Áčovou a Geraldom Seligmanom, bývalým riaditeľom medzinárodného festivalu Womex a veľkým fanúšikom slovenského tria.

TS 2016, zdroj: Alexander Čerevka

 

 

Článok patrí k časopisu: