MOST POPULAR * máj 2016

 

Zoznam najnavštevovanejších článkov na www.popular.sk za mesiac máj 2016 obsahuje pôvodné texty z časopisu Nový Populár, ktoré dodatočne ukladáme do webového archívu článkov, ako aj prevzaté tlačové správy. V hierarchickom poradí bez rozdielu kategórie vás v minulom mesiaci najviac zaujali tieto články:

 

The Youniverse debutuje novým albumom aj originálnymi klipmi

Mladá Bratislavská rock n' rollová formácia na čele s Tammy Nižňanskou a Jergušom Oravcom predstavuje svoje debutové EP Raise Hell, Kid dvojicou videoklipov.

 

Čo počúva... Ľuboš Lorenz

aktivista, tvrdohlavý don Quijote, múdry jak rádio, milovník slobody, nadšený bežkár a kolobežkár, vodák-diletant, hľadač zabudnutej histórie, slovenský všadebol, nezdravo sa stravujúci vegetarián, priaznivec folku a večný gitarista-začiatočník

 

Juraj Kupec vydal svoj prvý sólový album “SOM TO JA”

Známy slovenský spevák, gitarista, skladateľ a hudobný producent Juraj Kupec po takmer dvojročnej intenzívnej práci v štúdiu Kupec Records, vydáva svoj debutový “sólo” album “Som to ja”

 

Sopranistka Eva Šušková vydáva očakávanú novinku secret VOICE electric

Jedna z najvýraznejších slovenských sopranistiek – Eva Šušková patrí k mimoriadnym zjavom našej hudobnej scény. Rešpektovaná na poli klasickej hudby, odhodlaná experimentovať v rámci tej alternatívnej.

 

Lýra v Bratislave je späť, na koncerte storočia vystúpi špička českej a slovenskej hudobnej scény!

Slovenská metropola sa pripravuje na koncert storočia, na ktorom zaznejú najslávnejšie hity Bratislavskej lýry! Na podujatí s názvom „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“ vystúpi špička slovenskej a českej populárnej hudby.

 

Zuzana Smatanová zložila veľkolepú hymnickú pieseň, ktorou vyznáva lásku rodným horám

Skladateľka a speváčka Zuzana Smatanová prichádza s novinkou, ktorá je absolútnym unikátom! Hymnický song s názvom „Horou“ spieva s orchestrom Simple Lounge Orchestra pod vedením Milana Adamca a mužským speváckym zborom.

 

MÜLLER, HORÁČEK, PAVLÍČEK * Sociální síť (recenzia CD)

Od Müllerovho českého projektu „...a hosté“ (2000) ubehli roky. Po ňom prišla výrazná a akustická „´01“. Od tej doby sa spevákovi nepodarilo prekročiť svoj tieň.

 

PAPALESCU2 * Das Teleskop

Není to zrovna obvyklé, aby se na jednom albu sešly hned dvě generace. V projektu Papalescu2, který tvoří Moimir Papalescu a jeho 11-letý syn Miki, se tak stalo a vše se vlastně odehrává na jakési virtuální oběžné dráze.

 

ONE DAY JAZZ FEST prvýkrát v histórii open air a až v štyroch mestách!

Jesenná edícia ONE DAY JAZZ FESTIVALU v roku 2014 predstavila celosvetovo uznávaného kontrabasistu s izraelskými koreňmi, Avishai Cohena, ktorý beznádejne vypredal Veľkú sálu bratislavského Istropolisu do posledného miesta.

 

GOLDEN AGE PROJECT PRE 73 MKIII (test preampu)

Toto cenovo dostupné zariadenie je založené na obvodoch používaných v legendárnom Neve 1073. Naozaj môžete získať klasický vintage zvuk za takýto nízky rozpočet? To zistíme v nasledujúcom teste.