MOST POPULAR * jún - august 2018

most_popular_leto_18

 

Nový slovenský film Dôverný nepriateľ vyťahuje tri hudobné tromfy
Pripravovaný slovenský film Dôverný nepriateľ zverejňuje týždeň čo týždeň jednu novinku za druhou. Po termíne premiéry (16. august 2018) a menách hlavných protagonistov (Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk)  predstavila snímka svoj oficiálny trailer

 

Vyšiel Nový Populár 2/2018
Čo prináša Nový Populár 2/2018
Prelistujte si nové číslo v grafickom náhľade

 

alebo - vyberte si CD za skvelú cenu a dostanete k tomu aj časopis
 
 

Carmel Paradise (aka Carmel Buckingham) štartuje sólovú kariéru s neprehliadnuteľným debutom TURN ME ON!
„Cítiť že Carmel dospela aj hudobne. Song je sexy a pre mňa milé prekvapenie.“ Ľuboš Richter, hudobný manažér, Rádio Europa 2

 

Zvolen bude mať na zámku festival
Do zoznamu festivalov na Slovensku tento rok pribudne aj Festival na zámku. Jedna z najzachovalejších pamiatok na Slovensku a dominanta Zvolena bude 31.8.2018 a 1.9.2018 hostiť prvý ročník novoznikajúceho festivalu s legendárnymi československými interpretmi.

 

John Helliwell: It's the passion of the musicians that drives it all! (interview)
Recently a big European Supertramp tour was announced and then cancelled due to Rick Davies’ illness.

 

Číslo 1/2018
Čo obsahuje prvé číslo roku 2018 
 

Dušan Holík: Píšťalkový spevník
Ak uvažujete nad pastierskou píšťalkou nielen ako dekoračným prvkom, ale ako hudobným nástrojom, spevník je určený pre Vás.

 

FEDOR FREŠO * Kapiel nebolo veľa, no všetky sú dôležité
Začiatkom mája (2011) sa v regáloch kníhkupectiev objavila kniha Sideman od Fedora Freša. My sme sa autora rozhodli vyspovedať a zistiť niekoľko zákulisných informácii.

 

DYBBUK * Poletíme... ale čert to vem (album na stiahnutie)
Dybbuk je zlý duch, spieva sa v jednej piesní pražskej dievčenskej alternatívnej kapely... Tak s týmto sa naozaj nedá súhlasiť pretože Dybbuk je už teraz kapela zložená zo zrelých žien so skvelými muzikantskými zručnosťami, životnými skúsenosťami, plná energie, radosti a veselosti.

 

Sima Martausová * Apetít pre dobré veci
Keby sme na spevákoch hľadali, čo ktorého charakterizuje, u Simy by to bola asi jej prirodzenosť, s ktorou pláva proti prúdu.

 

Recenzie CD NP2/18
Juraj Griglák, Ľudové Mladistvá, BraAgas, Ľubo Burgr, Pjoni, Jonatan Pastirčák, Extempore, ExExtempore, Mikoláš Chadima, Strigôň, Ľahká Múza, Gudrun, Ildikó Kali, Romanika, Dybbuk, Zuzana Smatanová, Box

 

BOX * Slnko ráta naše dni (recenzia EP)
Kapela Box z Trenčína predstavuje súčasnú vyzretú generáciu trenčianskej punkovej a undergroundovej scény. Vznikla už dávnejšie na troskách kapely Anonym Kids, v ktorej zaúradovala ponorková nemoc.

 

Hudba a licencie * CREATIVE COMMONS
Čo má spoločné úspešný slovenský hudobný projekt Coldnoise, najnovší album Space Recorder, či trnavské internetové rádio Bunker?

 

 

 

Článok patrí k časopisu: