MOST POPULAR * apríl - máj 2018

most-popular

 

1. JANKO LEHOTSKÝ 70 * Pýtam sa? Novo dur & staro mol (album)
Nielen poradie albumu je okrúhle, ale aj číslo na prednej strane obalu ilustrovanej maľbou Jankovho autoportrétu. Žltá 70-ka oznamuje krásne jubileum, ktorého sa kľúčová osobnosť slovenskej scény populárnej hudby dožíva a niet najmenších pochýb o tom, že je čo oslavovať.

CREATIVE MUSIC HOUSE * Traja mušketieri po dvadsiatich rokoch
Jadro CMH tvoria Peter Graus, Tomáš Zubáka Marián Kachút. Zatiaľ čo Marián Kachút produkuje a menežuje Máriu Čírovú, páni Graus a Zubák sa starajú o Emmu Drobnú.

3. Recenzie CD NP1/18
Babokalyps, Vydrapená Bužírka Punk System, AG Flek, Shina, Bad Karma Boy, Geišbergovci, Katka Koščová, CHVM, Jacek Kochan, Edo Klena, Przemek Kleczkowski, Martin Koubek, Miloš Janoušek, Miloš Železňák, Modré Hory, Talent Transport, Pavol Hammel, Tolstoys, Zrní

4. VILLE VALO * Triezvy ako otvorený nerv
Schopnosť vytvoriť niečo krásne, z čoho prúdia emócie a energia aj k iným ľuďom je dar, ktorý máva aj druhú stranu mince. Senzibilným umelcom zvyknú sudičky okrem talentu pridať ešte čosi ďalšie, čo ich z eufórie, ako na rozhojdanom kyvadle, odvezie späť do druhého extrému – k depresiám, z ktorých hľadajú únik.

5. PanTau a jeho obrazy Bratislavy v novom videoklipe "Noha na pedály"
PanTau zo skupiny Rendezska.SK vypúšťa už v poradí druhý video singel k pripravovanému sólo albumu NOMAD.
Za tých 22 rokov, čo sa festival koná, sa podarilo z lokálnej akcie hŕstky nadšencov vybudovať profesionálny festival nadštátneho významu. Z jednodenného koncertu je dnes trojdňová akcia s doplnkovým programom kina a koncertov cez deň mimo hlavný program. Naviac, liahňou účinkujúcich je jarný „Aperitív“, ktorého víťazi potom hrajú na jeseň v hlavnej súťaži.
 
Firma Dowina (predtým Marris) začínala s výrobou nástrojov v zahraničí a predajom na Slovensku a v Čechách. Postupom času sa situácia obrátila, výroba nástrojov sa koncentruje na Slovensko, pričom predaj nadobúda čoraz viac medzinárodné rozmery.
 
Desať skladieb, ktorých autorom je po hudobnej i textovej stránke, si Dušan Antalík sám aj naspieval. Fúzia rocku a popu odzrkadľuje život muzikanta, ktorý so svojou kapelou Team dosiahol maximum v česko-slovenských pomeroch. Ponúka osobnú výpoveď, v niektorých momentoch až veľmi intímnu, rovnako aj pohľad skúseného hudobníka na súčasný svet.
 

9. ROCK V MÚZEU * 19.V. Noc múzeí - Československé blues
V sobotu  19.5. v rámci celoslovenského podujatia „Noc múzeí 2018“ pri príležitosti 100. výročia Československa do Bratislavy koncert skupín z oboch krajín. Backsight (Brno), Broňo Dobrota & Blues Rules (Bratislava), Kiero Grande (Veľký Kýr), Band Of Heysek (Brno).

10. Vladimir 518 vystúpi na Slovensku
Obľúbený český raHop Night.per Vladimir 518 sa v apríli vráti na Slovensko. Jeden z najdlhšie pôsobiacich raperov českej scény prijal pozvanie na bratislavskú RnB & Hip.

11. Benefičné podujatie Ruky spoja ruky svojimi tónmi spájalo srdiečka
V poradí už siedmy ročník benefičného koncertu pre zdravotne postihnutých zo zariadení Národného rehabilitačného centra Kováčová, Špecializovaného liečebného ústavu Marína a pre mentálne postihnuté deti z DSS zo Stredného Slovenska zorganizovalo Občianske združenie Milana Štefánika dňa 24. apríla 2018.

 

 
 
Článok patrí k časopisu: