MOST POPULAR * január - marec 2018

most_popular

 

1. Najlepšie hodnotené albumy roku 2017
Z recenzií, ktoré vyšli (alebo mali vyjsť) roku 2017 v časopisoch Nový Populár 1 až 4, vyberáme najlepšie hodnotené albumy slovenských, českých a zahraničných interpretov publikujúcich u domácich vydavateľov. CD, ktoré z celkového počtu 5 hviezdičiek získali 4, 4 1/2, alebo 5 "bodov".

2. Kapela HT: scénu koncertu v Bratislave navrhnú známi výtvarníci
Výnimočný koncert kapely HT v pôvodnej zostave sa uskutoční už v piatok 23. marca v bratislavskom Majestic Music Clube. Punkrocková legenda z mesta Žilina sa rozhodla s fanúšikmi osláviť vydanie debutu Predstieranie šťastia a albumu  Hotentot'n'roll. Tieto nahrávky majú v roku 2018 presne dvadsiate výročie. O návrh scény sa postarajú známi výtvarníci Erik Sille a Ašot Haas.

3. Spomienka na Dušana Holíka, ikonu fujary a podpolianskeho folklóru
Odišiel Dušan Holík, človek menom i dušou spojený s fujarou. Náhle a nečakane sme prišli o osobnosť, vďaka ktorej sa fujara dostala ďaleko za hranice Slovenska.

4. NAJČÍTANEJŠIE V ROKU 2017
Najnavštevovanejšie stránky a články z nášho online archívu v roku 2017.

5. Robo Grigorov predstavil novú skladbu Milujem Ťa o pol ôsmej
Netradičnú premiéru mala v sobotu najnovšia skladba Roba Grigorova Milujem Ťa o pol ôsmej, ktorú si ako prví exkluzívne vypočuli spevákovi fanúšikovia na Facebooku a k ďalším poslucháčom sa dostáva postupne.

6. DOWINA * Slovenské gitary z Devínskej Novej Vsi
Firma Dowina (predtým Marris) začínala s výrobou nástrojov v zahraničí a predajom na Slovensku a v Čechách. Postupom času sa situácia obrátila, výroba nástrojov sa koncentruje na Slovensko, pričom predaj nadobúda čoraz viac medzinárodné rozmery.

7. Prúdy vydávajú historicky prvé výberové CD, pokrstila ho Kamila Magálová
Legendárna slovenská skupina Prúdy vydáva po prvýkrát v 50-ročnej histórii výberové CD! Výberovka Pavol Hammel a Prúdy „The Best Of“obsahuje 12 najznámejších skladieb a jednu novú pieseň s názvom "Víno, spev a ženy".

8. Beethoven, Brodsky Quartet, Bratislava 18.– 25. február 2018
Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie (umelecký riaditeľ Jozef Lupták) pripravuje vo februári 2018 v Slovenskom rozhlase sériu výnimočných komorných koncertov, ktoré budú tentokrát venované jednej z najvýznamnejších skladateľských osobností v dejinách hudby – Ludwigovi van Beethovenovi (1770 – 1827).

9. DUŠAN ANTALÍK * Fikcia

Zakladateľ, dnes už legendárnej skupiny TEAM,  Dušan Antalík ponúka po dlhých  dvadsiatichdvoch rokoch sólový album s názvom FIKCIA.

10. John Helliwell: It's the passion of the musicians that drives it all! (interview)
Recently a big European Supertramp tour was announced and then cancelled due to Rick Davies’ illness. As Supertramp did not tour very often, many fans were disappointed. 

11. STEVEN WILSON * Hľadanie pravdy v melodických pesničkách (rozhovor)
Steven Wilson je bezpochyby jednou z najvýraznejších osobností na súčasnej hudobnej scéne oscilujúcej medzi progresívnym rockom a experimentálnou hudbou. Zakladateľ formácií Porcupine Tree, No-Man, Blackfield a mnohých ďalších projektov však všetky žánrové škatuľky odmieta.