MOST POPULAR * marec 2016

Zoznam najnavštevovanejších článkov na www.popular.sk za mesiac marec obsahuje pôvodné texty z časopisu Nový Populár, ktoré dodatočne ukladáme do webového archívu článkov, ako aj prevzaté tlačové správy. V hierarchickom poradí bez rozdielu kategórie vás v minulom mesiaci 2016 najviac zaujali tieto články:

 

Skupina Slobodná Európa vyráža na celoročné koncertné turné venované jej zosnulému bubeníkovi!
Tlačová správa, autor: Roman Fecko

Rok 2016 nezačal pre skupinu Slobodná Európa dobre, vlastne začal veľmi zle. Dňa 25. februára skonal na následky prasknutia hrubého čreva jej dlhoročný bubeník Ďuro Černý, ktorý s menšími prestávkami v skupine pôsobil od roku 1991 až do svojej náhlej smrti.

 

NOVÝ POPULÁR 1/2016 * Listovanie a obsah čísla
Listovačka / zalomenie časopisu: Luděk Bohovič

Náhľad na grafiku nového vydania Populáru.

 

VYBERTE SI SVOJU PRÍLOHU * Nové tituly v ponuke nášho CD-shopu
Zoznam aktuálnych CD príloh, vydavateľstvá: Indies Scope, Indies Happy Trails, Slnko records, Go2stage...

Dežo Ursiny, Boboš Procházka, Saténové ruky, Martina Javor a ďalšie tituly, ktoré si môžete objednať spolu s časopisom za bezkonkurenčné ceny.

 

Richard Müller predstaví TO NAJLEPŠIE v šansónovom prevedení!
Tlačová správa, zdroj: Propaganda House

Najkrajšie Richardove balady si tak môžete užiť v komornej atmosfére a v nových aranžmánoch. Nenechajte si ujsť hity „Milovanie v daždi“, „Rozeznávám“, „Rieka“, či „Koniec sveta“ v podaní  akustických hudobných nástrojov ako klarinet, flauta či kontrabas, ktoré spolu s rytmickou sekciou dotvoria neopakovateľný hudobný zážitok.
 

RADIO HEAD AWARDS 2015 * výsledky


Tlačová správa, zdroj: Rádio_FM

Kto vyhral ocenenia v jednotlivých kategóriách súťaže RHA za rok 2015?

 

JEHO SKROMNOSŤ & PERSONÁL * Žiadny rešpekt
Predstavujeme, autor: Matej Kráľ

V dnešnej dobe by to mohlo vyzerať aj tak, že zlaté časy nafarbených kohútov na hlavách už dávno skončili. Nahradila ich len smutná spomienka s mimoriadnou dávkou gýčovosti. Mladícke problémy v podobe plytkých textov so štvor-akordovým rýchlym gitarovým sprievodom, to je dnes tradičný recept pre punkovú, či punk-rockovú kapelu. Hudobný štýl, ktorý kedysi reprezentoval odpor voči hodnotám prísnych autorít však ešte nevymrel.

 

Kusturica a Horáček zožali standing ovation, Kusturica sľubuje, že to opäť roztočí v lete v Piešťanoch


Tlačová správa, zdroj: Propaganda House

Balkánska párty! Tak sa dá nazvať dvojkoncert Michala Horáčka a Emira Kusturicu, ktorý mal u divákov obrovský úspech. Obaja zožali standing ovation a pridávali piesne. Zhodne tvrdia, že pozitívna energia od publika ich nabíja energiou a tešia sa na ďalšie vystúpenia na Slovensku.

 

HAGSTRÖM SWEDE * elektrická gitara (multimediálna ukážka)


Video a audio ilustrácia produktu: Andrej Turok, Martin Chrobák

Multimediálnu ukážku zvuku gitary Hagstrom Swede nahral Andrej Turok (coververzia skladby Sunshine, ktorú v originále naspievala Gabrielle). Samostatné ukážky zvuku jednotlivých snímačov uložené na Soundcloud nahral Martin Chrobák v PJ SOUND štúdiu cez lampovú hlavu Orange a kabinet 4x12".

 

PAVEL MOROCHOVIČ TRIO * Awakening
Recenzia CD, autor: Ján Graus

Morochovič napísal osem skladieb, ktoré tvoria ucelený tvar. Úvodné „Inferno“ začína preparovaným klavírom a potom sa začnú diať veci. Valí sa na nás lavína pekelnej lávy, ktorá neprestáva a neustále graduje, aby nás v prvej časti trilógie „Renaisance – Awakening“ prebudila krásna basová linka, do ktorej sa…

 

Longital Suita sa vracia na pódiá a predstavuje nový album


Tlačová správa, zdroj: Alexander Cerevka

Po úspešnej premiére na minuloročnom Festivale Konvergencie sa Longital Suita vracia na slovenské pódiá. Tentokrát aj s novým albumom, ktorý vychádza na značke Slnko Records 21. marca a zachytáva pozoruhodné spojenie Longitalu so sláčikovým kvartetom.