MOST POPULAR * február 2016

Zoznam najnavštevovanejších článkov na www.popular.sk za mesiac február obsahuje pôvodné texty z časopisu Nový Populár, ktoré dodatočne ukladáme do webového archívu článkov, ako aj tlačové správy, ktoré dostávame z agentúr a vydavateľstiev. V hierarchickom poradí bez rozdielu kategórie vás vo februári 2016 najviac zaujali tieto články:

 

Unikátne spojenie vášne s romantikou – to je spoločný koncert Emira Kusturicu s Michalom Horáčkom!

Dve výrazné hudobné legendy sa stretnú na jednom pódiu! Vášnivá hudba balkánskeho hudobníka Emira Kusturicu zaznie počas jediného koncertu spolu s romantickou a intelektuálnou tvorbou českého básnika Michala Horáčka.

 

Čo počúva... Ľuboš Lorenz

Aktivista, tvrdohlavý don Quijote, múdry jak rádio, milovník slobody, nadšený bežkár a kolobežkár, vodák-diletant, hľadač zabudnutej histórie, slovenský všadebol, nezdravo sa stravujúci vegetarián, priaznivec folku a večný gitarista-začiatočník.

 

DAVID KOLLÁR * Komara prevráva silou atmosféry

David predviedol syntézu jazzových liniek a gitarových figúr velikánov ako Stern, Scofield, Frisell, Henderson, prerozprávaných do vlastných predstáv. Po takmer desiatich rokoch ho stretávame v úplne inej polohe, v experimente, ktorého názov tvoria úvodné písmená priezvisk protagonistov: Kollar, Mastelotto, Raineri.

 

PanTau dáva do obehu prierez jeho tvorbou a zároveň upozorňuje na chystané EP

Oldschoolový raper PanTau z bratislavskej formácie Rendezska~SK, ktorý na scéne pôsobí takmer 20 rokov sa pred časom rozhodol, že po dlhšej odmlke jeho skupiny, ale aj jeho samotného dá dokopy svoje obľúbené slohy, s ktorými počas rokov 2006 - 2013 prispel do rôznych trekov.

 

Hudobné vydavateľstvo Slnko records oslavuje 15. narodeniny

Áno, je to už tak dávno. V zime 2001 sa udiali pre slovenskú hudobnú scénu dve významné veci. Vznikla kapela Dlhé diely, z ktorej sa neskôr stal Longital a svoju históriu začalo písať nezávislé hudobné vydavateľstvo Slnko Records.

 

Selah Sue miluje Slovensko. 14. marca sa vráti do Bratislavy. Prahu aj Viedeň tentokrát obíde

"Úspech moje rany nevyliečil. Nič sa nezmenilo. Je to cesta a boj, ktorý potrvá celý môj život,”  tvrdí medzinárodne uznávaná belgická hviezda Selah Sue. Sama priznáva, že aj štyri roky po svojom albumovom debute Selah Sue neustále prostredníctvom hudby bojuje so svojimi osobnými démonmi.

 

GARY MOORE * Doznělo irské blues

Dne 6. února 2011 se do světa rozletěla zpráva, že ten den zemřel vynikající hudebník, skladatel, zpěvák a především fantastický kytarista Gary Moore. Bylo mu teprve 58 let a dle jeho kolegů a známých byl plný síly, aktivní a bez známek zdravotních potíží.

 

CHILL ON THE SUN * Melanchólia, chill a slnko

Ich prvotiny ešte pod starým názvom Children Of The Sun propagoval aj samotný Jaro Filip. Prievidzské rockové zoskupenie Chill On the Sun zvukom pripomínalo legendárnych Pink Floyd, a klubovým hraním aj floyďáckych cover verzií si získalo mnoho fanúšikov. V tej dobe kapelu tvoril Anton Hájiček (gitara, spev), Marek Škvarenina (klávesy), Roman Mečiar (gitara), Štefan Dikan (basová gitara) a Vlado Leškovský (bicie).

 

Miro Žbirka a Marika Gombitová budú po rokoch spolu na pódiu

Na jediných veľkých koncertoch v roku 2016 v rámci turné Road to Abbey Road bude mať MIRO ŽBIRKA veľmi vzácneho hosťa. Po rokoch si na jednom pódiu na štyroch koncertoch (16.9. Praha, 18.9. Ostrava, 20.9. Bratislava a 22.9. Košice).

 

Valašský špalíček 2016 se zaměří na beatové hvězdy šedesátých a rockové projekty sedmdesátých let

34. ročník folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček 2016, který se v areálu meziříčského zámku Žerotínů uskuteční od 23. do 25. června 2016, přivítá britského krále psychedelie Arthura Browna, legendární The Matadors,  art rockové Collegium Musicum a další důležitá jména nejen československého big beatu šedesátých let.

 

wms