MOST POPULAR * január 2016

 

Najnavštevovanejším článkom na www.popular.sk v januári bol zoznam najčítanejších článkov v roku 2015. Keďže ľudí zaujíma, čo ľudí zaujíma a pre nás je to taktiež poučné, ponúkame podobný „Most Popular“ zoznam aj za január. Umiestnili sa v ňom pôvodné články z archívu Nového Populáru (rozhovory, reportáž, kniha, test), ale aj aktuálne pozvánky na koncerty a turné, tlačové správy (nový album, videoklip) a na popredných miestach aj zopár článkov zo zoznamu naj článkov z roku 2015, ktoré tu ale neuvádzame. V hierarchickom poradí bez rozdielu kategórie vás v januári najviac zaujali tieto články:

 

 

VINYLY SÚ SPÄŤ

Reportáž a fotoreportáž, Autor: Jozef Poliak a Petra Poliaková, Nový Populár 2/2015

V čase, keď si už všetci mysleli, že čierna LP platňa odchádza nadobro do zabudnutia, nastal nebývalý zlom. Namiesto "dôchodku" a počúvania z archívu, je tu nová móda vinylov. LP platňa sa vrátila a jej predaje z roka na rok stúpajú. Výrobcovia na celom svete hlásia rekordný nárast objednávok.

 

 

Sisterhood of Klangpedal vyráža na Tour de Klang 2016

Tlačová správa, Zdroj: Sisterhood of Klangpedal, www.popular.sk

Inštrumentálne trio v zložení Mário Polónyi - basová gitara, Ján Šteňo - bicie a Matej Maxo Mikloš - klávesy sa predstaví v siedmich mestách na Slovensku, kde odprezentuje svoj debutový album.

 

 

Do Bratislavy príde Johnny Rotten a jeho P.I.L.

Tlačová správa, Zdroj Ore Pole, www.popular.sk

Johnny Rotten alias John Lydon, jedna z najvplyvnejších osobností hudobného sveta, vystúpi po prvýkrát v Bratislave 17. mája 2016. Koncert sa uskutoční v klube MMC.

 

 

BUNKER MUSIC HOUSE a ďalšie moje skúšobne

Miesta pre hudbu, fotoreportáž, Autor: Juraj Somolányi, Nový Populár 2/2015

Iste väčšina z vás, ktorí sa aktívne venujete muzike vie, že nebýva úplne jednoduché nájsť pre svoj band priestor vhodný na skúšanie. Taký, kde by bola elektrika, teplo, bol by zabezpečený proti vykradnutiu a hlavne by sa nachádzal na prístupnom mieste, na ktorom by ste nerušili susedov...

 

 

2CD BEATLINE * Mapa bigbítu rokov 1967 - 1969

Tlačová správa, Zdroj: SOUL FOR SHOW / SUPRAPHON 2016, www.popular.sk

Mohutná dávka československého bigbítu šesťdesiatych rokov na 2CD BEATLINE! Koncertne či štúdiovo zaznamenané obdobie okolo dvoch československých beatových festivalov navždy zostáva zásadnou položkou českej hudobnej histórie.

 

 

FOCAL CMS 50 (test)

Test monitorov, Autori: Robert Pospiš a Martin Sillay, Nový Populár 4/2014

 Focal CMS50 sa predstavujú ako kompaktné aktívne štúdiové monitory s 5” wooferom zo špeciálneho materiálu Polyglass, ktorého tuhosť je vyššia ako u iných materiálov. To dodáva výrazne presnejšie podanie zvuku, hlavne v stredových frekvenciách. Označenie CMS spadá pod sériu Focal Professional tejto francúzskej značky, ktorá sa radí medzi troch najväčších výrobcov Hi-Fi audio systémov v Európe.

 

 

MUKATADO LETÍ

Rozhovor, Autor: Martin Chrobák, Nový Populár 2/2014

Kapela Mukatado vznika v roku 2011. Od tej doby má na konte dva albumy, účasť v súťaži Eurosong, turné s Richardom Müllerom a prostredníctvom svojho vydavateľstva s nahrávacím štúdiom poskytuje servis hudobníkom z banskobystrického kraja i širšieho okolia. Druhý album s názvom Iba láska zabezpečil Mukatadu nových fanúšikov.

 

 

CHILL ON THE SUN * Melanchólia, chill a slnko

Rozhovor, Autor: Matej Kráľ, Nový Populár 3/2015

Ich prvotiny ešte pod starým názvom Children Of The Sun propagoval aj samotný Jaro Filip. Prievidzské rockové zoskupenie Chill On the Sun zvukom pripomínalo legendárnych Pink Floyd, a klubovým hraním aj floyďáckych cover verzií si získalo mnoho fanúšikov. V tej dobe kapelu tvoril Anton Hájiček (gitara, spev), Marek Škvarenina (klávesy), Roman Mečiar (gitara), Štefan Dikan (basová gitara) a Vlado Leškovský (bicie).

 

 

ADRIAN BELEW * Bombura 16. II.

Pozvánka na koncert, Spracoval: red. NP, Nový Populár 3/2015

Do breznianskeho klubu Bombura zavíta jeden z najvplyvnejších gitaristov, ktorého osobitý hráčsky štýl sa podpísal na viacerých míľnikoch pri ceste, ktorou kráčali moderné dejiny rocku. Hoci do zoznamu osobností s ktorými spolupracoval patria tie najznámejšie, komerčne úspešné mená, Belew nie je typickým hudobným žoldnierom.

 

 

Stromboli po 25 rokoch opäť vystúpia na Slovensku

Tlačová správa, Zdroj: Propaganda House, www.popular.sk

V Starej tržnici 9. III. zaznejú v podaní Báry Basikovej slávne skladby „Osiřelá košile“, „Veliké lalulá“ aj novinka „Katova pomocnice“. Skupina sa v Bratislave predstaví v pôvodnej zostave: gitarista Michal Pavlíček, vokalistka Bára Basiková, basgitarista Jiří Veselý, bubeník Klaudius Kryšpín, klávesistka Vendula Kašpárková a spevák Vilém Čok.

 

 

AKO SA RODILI PRAVDY II * Laco Deczi (kniha, Víťo Fila)

Kniha, Autor: Víťo Fila, Nový Populár 3/2014

Koncom jesennej koncertnej „šnúry“ 2013 skupiny Laco Deczi & New York Celula sme sa v klube Šelepka v Brne dohodli s Lacom, že urobíme pokračovanie jeho knihy TRUTH/PRAVDY. PRAVDY I, ako sme tú prvú začali odvtedy nazývať, obsahovala 126 malieb s komentárom. PRAVDY II malo byť vydanie rozšírené o novšie obrazy a obohatené o dokumentárnu fotografickú časť z jeho súkromného archívu.

 

Článok patrí k časopisu: