Nightlines vydáva nový album Obyčajný človek

nightlines

 

Album "Obyčajný človek" vyšiel online na platforme Bandcamp, kde si ho môžete vypočuť alebo stiahnuť. Ide o v poradí druhý štúdiový album hudobníka Dominika Kopcsaya, ktorý pôsobí pod menom Nightlines. Nový album sa nahrával v štúdiu LVGNC Mareka Rakovického a o mix a master sa postaral Tom Lobb (Luvver). Artwork k albumu je maľba od známeho maliara Roberta Bielika. 

 

„Som veľmi rád, že sa mi po troch rokoch od prvého albumu podarilo vydať novú vec. Na novom albume som začal pracovať už v roku 2018, no nahrávanie v štúdiu aj celý proces vydania sa natiahol,“ hovorí Dominik Kopcsay aka Nightlines a dodáva: „Tento album považujem za vyzretý, je viac pesničkový ako ten predošlý, viac som sa sústredil na emóciu a priamu energiu a vďaka LVGNC štúdiu a mixu od Toma Lobba má aj skvelý zvuk.“   

 

Nový album Obyčajný človek obsahuje 10 skladieb a má dĺžku 39 minút. Okrem elektroniky je dôležitým prvkom spev samotného autora a jeho slovenské texty, niektoré skladby dopĺňajú aj nástroje ako klavír, basgitara alebo gitara, ktoré si väčšinou autor nahrával sám. V skladbách Ľudia čistoty a Outro, sa postarala o klavír hudobníčka a Dominikova priateľka Eva Tunová, s ktorou Dominik koncertuje aj naživo. Turné kvôli pandémii zatiaľ autor neplánuje. „Rozhodol som sa, že zatiaľ nebudem plánovať koncerty, uvidíme ako sa vyvinie situácia. Keďže album vznikal dlhšie obdobie, medzičasom som začal pracovať na nových skladbách, ktoré majú zas úplne iný charakter,“ hovorí Nightlines. 

 

Pred vydaním albumu vyšli aj dva klipy k piesňam Pohľady a Obyčajný človek. Klip k piesni Obyčajný človek vznikal spontánne počas prvých dní pandémie a bol natočený na mobil. Artwork k albumu je maľba, ktorú poskytol známy maliar Robert Bielik. „Obal albumu je pre mňa symbolom obyčajného človeka a som veľmi rád, že som mohol túto maľbu použiť. Album som tak nazval preto, lebo to považujem za nosnú tému textov, ktoré hovoria o mojom vnímaní bežného života, mojich emócii,“ hovorí Nightlines. 

 

 

Nightlines, vlastným menom Dominik Kopcsay, je 26-ročný elektronický producent a spevák z Bratislavy, ktorý v roku 2017 vydal debutový album Protisvit pod značkou ajlavmjuzik. Z albumu a vysielania Rádia_FM môžete poznať skladbu Dievča s hosťujúcou speváčkou Elou Tolstovou (Tolstoys). V éteri rádia pravidelne zaznieva aj skladba Vážnejší, ktorá vyšla na unikátnej kompilácii Ostrovy hudby 2. 

 

Popri sólovej tvorbe vyštudoval Dominik Kopcsay aj hudobnú kompozíciu na VŠMU a komponuje klasické skladby. Jeho štyri nové sláčikové kvartetá momentálne nahráva Spectrum Quartett v štúdiu Slovenského rozhlasu. Dominik sa tiež podieľal na aranžmánoch skladieb kapely Tolstoys pre sláčikové kvinteto, ktoré spolu s kapelou predstavil na festivale Grape alebo vo vypredanom Slovenskom rozhlase. Ako producent sa spolupodieľal na mixe a produkcii nového EP Moon Boy mladého hudobníka a speváka Simona Štubniaka (The Curly Simon). Zaujímavosťou je, že pôsobil aj ako hudobný dramaturg seriálu Jenny na TV JOJ a bol spoluautorom seriálovej piesne, ktorá sa Pohľady.

 

Album s názvom Obyčajný človek vyšiel 15.5.2020 na Bandcampe a je možné ho podporiť ľubovoľnou sumou. Časom bude dostupný aj na všetkých streamovacích platformách.

 

Link na album: http://nightlines.bandcamp.com/album/oby-ajn-lovek

Link na klip ku skladbe Obyčajný človek: https://youtu.be/yeHes9w_Vb4

Link na singel Pohľady na Youtube: https://youtu.be/QQucQGUUFLE

FB page: https://www.facebook.com/nightlines1994

Tracklist:

 

Obyčajný človek

 

1. Pohľady

2. Ľudia čistoty

3. Obyčajný človek

4. Už ma to nebaví

5. Duša

6. Nebo

7. Bod

8. Bod (outro)

9. Singularita

10. Outro

 

Dátum vydania: 15.5.2020

Dĺžka albumu: 39min, 12sek

 

Hudba, text, spev: Nightlines (Dominik Kopcsay)

Mix a mastering: LVGNC Studios - Tom Lobb

Autor artworku albumu: Robert Bielik