Nový singel od The Perfect Igloo - Nadránom

the_perfect_igloo

 

Žilinská kapela "The Perfect Igloo" vydala nový singel "Nadránom". Textovo ide o štíhle dielko plné obrazov popisujúcich pocity súznenia a zároveň potrebu slobody vo vzťahoch. Žánrovo sa pohybuje na území gitarového popu a rocku s jemným zabŕdnutím do light smooth džezu vďaka zaujímavej trúbkovej pasáži.

Kapela zároveň uverejnila k novinke aj videoklip, ktorý produkoval žilinský grafický čarodejník Viktor Rek z Madcat. Viktor má za sebou už viacero pesničkovych klipov a tento patrí jednoznačne k tým najvydarenejším.

 

 

Autorom hudby aj textu je celá kapela, ktorú tvoria páni v najlepších rokoch: spievajúci bubeník Martin Smatana, gitarista Juraj Jirků, klavirista Peter Bohunický, basgitarista Majo Knoško a gitarista/spevák Mio. Príjemným bonusom je hosť, známy žilinský trúbkar Ľubo Machyna.

 

"Radi by sme využili túto možnosť a poďakovali sa našim známym, kamarátom a fanúšikom, ktorí nám pomohli s klipom. Natáčali sme ho v najlepšom žilinskom hudobnom klube Smer Klub 77 a je v ňom viacero zaujímavých a netradičných sekvencií, či už z hladiska kamery alebo postprodukcie. Ďakujeme všetkým, ktorí pre nás vykročili akýmkoľvek spôsobom zo svojej komfortnej zóny, naučili sa tancovať spomalene, odzadu, donútili svoje vlasy poletovať dvakrát pomalšie, vyskakovať zo širokouhlého obrazu a dokonca aj odolať gravitácii. Kto neverí, nech si rýchlo pozrie klip :-)" hovorí gitarista Juraj Jirků. 

Netreba opomenúť štandardne kvalitný zvuk nahrávky, ktorý má "na svedomí"  producent a majster zvuku Martin Barla, s ktorým The Perfect Igloo spolupracujú už nejaký ten piatoček. 

 

https://www.facebook.com/theperfectigloo