Opera rozhodne nie je nuda, dokonca dokáže byť aj poriadne bláznivá. Presvedčia vás o tom španielski The Opera Locos na festivale Viva Musica!

 

opera_locos

 

 

Medzinárodne úspešný projekt The Opera Locos z dielne španielskej produkčnej spoločnosti Yllana sa v júli predstaví na festivale Viva Musica!. Večer plný najslávnejších operných hitov všetkých čias sľubuje nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu.

 

Možno si pamätáte na hudobnú show v podaní štyroch svetových virtuózov PaGAGnini, ktorí na festivale Viva Musica! pred tromi rokmi zožali veľký úspech. Umelci zaútočili na bránice návštevníkov, ktorí si z koncertu okrem širokého úsmevu na tvári odniesli aj prvotriedny hudobný zážitok. Španielsky súbor Yllana minulý rok do svojho repertoáru zaradil novú hudobno-divadelnú show – bláznivú paródiu na operu s názvom The Opera Locos. V podaní piatich špičkových operných spevákov zaznejú najznámejšie árie z opier ako Carmen, Turandot, Čarovná flauta či Hoffmannove poviedky. Večer plný nápaditého humoru a nečakaných hudobných prekvapení sľubuje nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu a poteší nielen operných nadšencov, ale aj úplných operných laikov. 

 

„Festival Viva Musica! je už 15 rokov dôkazom, že klasika nie je nuda.  Preto sme veľmi radi, že sa nám tento rok podarilo do Bratislavy pozvať The Opera Locos, bláznivú opernú show plnú kvalitnej hudby, humoru a typického španielskeho temperamentu“ hovorí riaditeľ festivalu Viva Musica!, Matej Drlička.

 

Španielsky súbor Yllana vznikol v roku 1991 a počas svojej kariéry odohral doposiaľ asi dvanásťtisíc predstavení v 44 krajinách sveta. Súbor sa predstavil na tých najväčších svetových divadelných festivaloch v Kanade či v New Yorku a vo svojom repertoári má viac ako tridsať rôznych projektov, za ktoré získal okrem iného aj španielsku cenu Max Prize za najlepšie detské predstavenie v roku 2012. Nenechajte si ujsť slovenskú premiéru projektu The Opera Locos18. júla 2019 v Ateliéri Babylon v Bratislave. 

 

 

 

 

Kompletný program 15. ročníka Viva Musica! festivalu je už takmer známy

 

Pri príležitosti 15. narodenín festivalu si organizátori pre svojich návštevníkov pripravili naozaj pestrý program plný zvučných hudobných mien. Festival otvorí svetoznámy Janoska Ensemble s novým projektom Revolution, divákov čakajú tiež koncerty islandského hudobníka a hudobného skladateľa Ólafura Arnaldsa, britského violončelistu a experimentátora Petra Gregsona, franko-srbského huslistu Nemanju Radulovića či klavírny recitál islandského klaviristu Víkingura Ólafssona. 

 

Viva Musica! festival je už 15. rok neoddeliteľnou súčasťou leta v Bratislave. Festival vznikol v roku 2005 a od svojho prvého ročníka ponúka ľuďom to najlepšie z klasickej hudby formou príťažlivou pre všetkých. V rámci 14 úspešných ročníkov sa uskutočnilo celkom 395 koncertov a na festivale vystúpilo viac ako 385 špičkových umelcov a hudobných zoskupení z celého sveta.Koncerty 15. ročníka festivalu Viva Musica! sa budú konať od 27. júna do 22. augusta 2019 na rôznych miestach v Bratislave.

 

 

Prehľad koncertov:

27.6., Stará tržnica – Janoska Ensemble: Revolution

4.7., Stará tržnica – Ólafur Arnalds: re:member

18.7., Ateliér Babylon – The Opera Locos

25.7., Veľký evanjelický kostol – Bach Recomposed by Peter Gregson

7.8., Stará tržnica – Nemanja Radulović & Double Sens

16.8., Slovenský rozhlas – Víkingur Ólafsson: Obrázky z výstavy 

 

Viac informácií na: www.vivamusica.sk a na www.facebook.com/vivamusicafestival.

Vstupenky na www.vivamusica.sk alebo v sieti Ticketportal. 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.