Viva Musica!

Festival Viva Musica! zverejnil prvé mená 19. ročníka: Bratislava zažije premiéru Emily D’Angelo i fenomenálneho huslistu Gidona Kremera

kremer

Festival Viva Musica! je na kultúrnej mape Slovenska už 19 rokov. Za ten čas jeho návštevníci zažili neopakovateľné koncerty svetových mien ako Philip Glass, Michael Nyman, Kronos Quartet, John Malkovich, Víkingur Ólafsson či úžasnú Laurie Anderson.

Klasika inak – o tom je už osemnásť rokov festival Viva Musica! V lete do Bratislavy opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby

Medzi prvými zverejnenými menami sú hviezdny kontratenorista s poľskými koreňmi Jakub Józef Orliński a Bratislavský chlapčenský zbor, ktorý v roku 2022 oslávi 40. narodeniny.

Festival Viva Musica! začína už o pár dní a potrvá do konca augusta

viva_musica

Dvanásť koncertov na šiestich magických miestach v centre mesta, svetovo slovenskí umelci a exkluzívne hudobné zážitky.

Festival Viva Musica! uvedie oratórium Querela pacis slovenského skladateľa Vladimíra Godára

viva_musica

Uvedenie výnimočného diela Querela pacis Vladimíra Godára, koncert dvoch supertalentov – Ryana Martina Bradshawa a Tea Gertlera, ale aj argentínske tango v podaní kvarteta ALEA. 

Viva Musica! festival vo veľkom štýle: klasika, filmová hudba i jazz

skuta

Minulý týždeň organizátori zverejnili prvých päť koncertov v rámci tohtoročného programu. Ponuku koncertov tento týždeň dopĺňajú dve ďalšie svetové slovenské mená – trubkár a aranžér Juraj Bartoš a hudobná skladateľka a klaviristka Ľubica Čekovská.

Festival Viva Musica! začína presne o mesiac

viva Musica

S heslom „svetovo slovenská Viva“ ponúkne počas celého augusta minimálne desať koncertov na šiestich magických miestach v centre Bratislavy. Na koho sa môžete tešiť?