Peter Lipa pokrstil nový album Dobré meno a uviedol klip Motýľ

peter_lipa

 

Peter Lipa nedlho po uvedení albumu Slovenské evergreeny v pondelok odpremiéroval album Dobré meno a vzápätí uviedol videoklip k skladbe Motýľ.

 

Najznámejší slovenský jazzový spevák Peter Lipa je momentálne naozaj činorodý  a štyri mesiace po premiére albumu Slovenské evergreeny uviedol na svet nový album Dobré meno. Ide o “štandardný” lipovský album s vlastnými piesňami speváka na pomedzí jazzu, soulu, bluesu a popu a jeho skoré vydanie je podľa Lipu spôsobené tým, že kontinuálne nadväzuje na Slovenské evergreeny. 

 

dobre_meno_lipa
PETER LIPA
Dobré meno

„Druhý album je vlastne jeho priame pokračovanie,“ hovorí Peter Lipa v rozhovore pre Aktuality.sk. „Okrem štyroch skladieb na Evergreeny sme v rámci jednej štúdiovej session s mojou kapelou nahrali aj deväť mojich piesní. Dokonca som rozmýšľal, že ich vydám naraz, ale potom som si povedal, že toto si mohol dovoliť asi len Prince a nebudem si sám sebe konkurovať, takže je medzi nimi štvormesačný odstup.”

 

V pondelok, 29. 3. spevák album uviedol v Ateliéri Babylon. V sprievode skupiny Peter Lipa Band v zložení Peter Lipa ml. (klávesy), Miroslav Fedor (bicie), Radovan Tariška (saxofón) a Michal Šimko (basgitara) Lipa predviedol aj výber z trinástich skladieb z novinky. Okrem neho a jeho kapely sa počas slávnostného večera predstavila aj jazzová formácia Mattia Boyzz a japonská speváčka Masumi Ormandy, ktorá album napokon uviedla do života. 

 

Lipov dvorný a na niekoľkých albumoch exkluzívny textár Milan Lasica je tentoraz autorom len jednej skladby, Motýľ. A práve tá sa stala prvým kandidátom na video. Spoluautorom tejto moderne produkovanej skladby je Martin Majlo Štefánik (Ľudové mladistvá), hudobným producentom Adrián Liška a videoklip nakrútil režisér Branislav Vincze. „Prvýkrát som bol na koncerte Petra Lipu keď som mal štrnásť rokov v Novom Meste nad Váhom v klube Blue Note,“ spomína Štefánik. „Keby mi niekto v tej dobe povedal že s ním raz budem spolupracovať, tak by som určite neveril. Dnes je to skutočnosť. Začalo to tvorbou skladby Nenápadný nápad a počas tvorby mi zavolal, že dostal ešte jeden text od Milana Lasicu či by sme ju nemohli spolu spraviť. Okamžite! Hneď ako som vidiel text vedel som, že to musí mať jarno/letnú atmosféru. Taktiež som chcel spraviť trošku inú skladbu ako sú poslucháči Petra Lipu zvyknutí. Čo má najviac prekvapilo bola samotná spolupráca. Hocikedy som zavolal, zdvihol telefón a riešili sme skladbu. Na deme sme pracovali najskôr spolu u mňa doma a nikdy sa neponáhľal preč, spieval do noci pokiaľ sme neboli spokojní. Pre mňa je Peter Lipa veľmi inšpiratívny človek, ktorý má stále nadšenie a tvrdo pracuje.“

 

 

Stránka Petra Lipu: http://www.peterlipa.com

Facebook: https://www.facebook.com/PeterLipaBand/