Poznáme víťaza jazzovej Ceny verejnosti ESPRIT

Kto získa hlavnú cenu poroty sa dozvieme na slávnostnom odovzdávaní cien už o týždeň

 

 

Je rozhodnuté o víťazovi Ceny verejnosti Esprit za najlepší slovenský jazzový album vydaný v roku 2017! Na základe internetového hlasovania na portáli jazz.sk sa ním stal projekt formácie AMC trio a Ľudová hudba Stana Baláža so svojim albumom „Ad Fontes“. Spolu s ostatnými víťazmi si svoju cenu preberie počas slávnostného večera udeľovania cien Esprit dňa 30. apríla 2018 o 20.00 hod. v Divadle Aréna v Bratislave.

 

Prešovské zoskupenie AMC trio prinieslo na svojom víťaznom albume opäť hudobnú spoluprácu so zaujímavými hosťami. Tentokrát načreli hlboko do prameňov domáceho folklóru, ktorý zosobnila kapela Ľudová hudba Stana Baláža. Album s príznačným názvom "Ad fontes" odzrkadluje prepojenie dvoch svetov - jazzu a slovenského folklóru. Obe zostavy si zachovali vlastnú tvár a štýl, čo im však nebránilo nájsť spoločné multižánrové prieniky.

 

Album absolútneho víťaza Hlavnej ceny Espritvyberá odborná porota, za Cenu verejnostihlasovali fanúšikovia jazzu. Podľa návštevníkov portálu jazz.sk je najlepším albumom vydaným v roku 2017 nahrávka „Ad Fontes“ od formácie AMC trio a Ľudová hudba Stana Balážaa to s 28,6%z celkového počtu hlasov. Po nej sa na druhom mieste umiestnil album „Nice To Eat You“ od zoskupenia Cha Bud18,4%a na treťom mieste Ludo Kotlár Trios albumom „Hangin'“ s 18,3%z celkového počtu hlasov.

 

****

 AMC trio má už svoje ocenenie isté, meno absolútneho víťaza vybraného medzinárodnou odbornou porotou však zaznie až priamo počasslávnostného večera s odovzdávaním cien Esprit. Ten sa uskutoční 30. apríla 2018 o 20.00 hod. v divadle Aréna v Bratislavea bude sprevádzaný živým koncertom troch nominovaných interpretov. Na slávnostný večer je možné zakúpiť si vstupenky.

 

****

 

Odovzdávanie cien Esprit je registrovaná udalosť participujúca na oslavách International Jazz Daypod záštitou UNESCO. Koncert a slávnostná ceremónia bude zaznamenaná a odvysielaná televíziou RTVS.  Priamy prenos zo slávnostného večera bude vysielaný v rádiu Devín.

 

Počas večera vystúpia:

 

•           Sisa Michalidesová – Chloe

•           Ľuboš Šrámek a Nikolaj Nikitin

•           Ľubomír Gašpar Cimbal Project

 

Generálnym partnerom podujatia je softvérová spoločnosť Espirit s r.o. Sošky ocenení pre Esprit pre Cenu verejnosti a Cenu odbornej poroty v tvare kontrabasu vytvoril významný slovenský akademický sochár Juraj Čutek.