Pred letom prichádza Milo Kráľ Band s videoklipom na „rockovku“ Politická. Žiaden letný hit, ale song proti korupcii

milo_kral

 

Priaznivci kapely Milo Kráľ Band  sa viac ako mesiac  tešia z nového abumu TELEGRAMY, ktorý ponúka nielen nové piesne, ale aj rozmanité hudobné žánre, či hostí na albume. Album bol pokrstený rovno dvakrát – v Martine, odkiaľ pochádza väčšina kapely a samozrejme v Bratislave.

 

Šestnásť skladieb a 60 minút muziky

Milo Kráľ Band prichádza s albumom, na ktorom je 16 piesní, z toho dve inštrumentálne a  je vo svojej  podstate akýmsi pokračovaním svojho predchodcu. „Väčšina piesní bola rovnako, ako na prvom albume, pôvodne skomponovaná pre rôzne divadelné predstavenia, no zase sú tam aj  iné  súčasné piesne a iné hudobné žánre, ktoré používame,“ – prezrádza autor hudby na celom albume Milo Kráľ. Pod textami sú podpísané zvučné mená ako Jožo Urban, Ľubomír Feldek, Dodo Gombár, Jaro Mottl, Jakub Nvota, Maroš Bančej, či Pavol Klimašovský, keďže pôvodne boli použité v rôznych divadelných predstaveniach.

 

milo_kral_band

 

Kapela v nezmenenej zostave (klávesové nástroje a spev - Milo Kráľ, spev - Barbora Švidraňová, klávesové nástroje,spev, akustická gitara - Radovan  Bady Kráľ, saxofón - Adam Tojčík, elektrická gitara - Michal Kulich, basgitara - Dušan Schudich a bici - Michal Dadík) si dala na nahrávaní albumu poriadne záležať, keďže v štúdiu na ňom pracovali od septembra 2016 do januára 2017 a posledné detaily sa dolaďovali ešte na konci marca. Svojho oficiálneho uvedenia na trh sa ale Telegramy dočkali 15.apríla 2017.

 

Prvý klip z albumu Telegramy k piesni Chýbaš

Pilotný klip  k pesičke Chýbaš sa natáčal v Rajke a niesol s vo veselom tanečnom duchu, v ktorom stálu speváčku Barboru Švidraňovú využil režisér Milo Kráľ len na fotke. S produkciou  pomáhal Milov spolužiak spolužiak z filmovej réžie Tomáš Rafaj a so strihom Martinka Masicová, ktorá má na svedomí aj strih jeho absolventského filmu Koncert.

 

Klip Chýbaš:

 

 

Druhý  videoklip s názvom Lesbická patrí Barbore Švidraňovej

Pieseň s názvom Lesbická je trochu zvláštna, nakoľko 80 % tvorí elektronická hudba a pochádza z predstavenia S vylúčením verejnosti.  Hlavnú  úlohu si zahrala intepretka piesne -  speváčka a herečka Barbora Švidraňová.

 

Videoklip Lesbická:

 

 

Namiesto letného hitu kapela ponúka klip k piesni Politická

S príchodom letných dní by sa možno od kapely očakával letný pohodový  bezstarostný klip, kapela Milo Kráľ Band však  vsadila na inú nôtu. Už sme si zvykli, že piesne skupiny majú názvy jednoslovné a vyjadrujúce rovno nejakú vlastnosť, o ktorej sa viac dozvieme v texte. Rovnako je tomu v rockovej skladbe Politická, ktorú režisér klipu Milo Kráľ i kapela ladili na poukázanie nedostatkov našej spoločnosti a zároveň vyjadrujú ňou podporu protikorupčným pochodom a aktivitám. Pieseň bola napísaná pre divadlo Maska k predstaveniu Rómeo a Júlia a pôvodný text Jara Mottla niesol názov Pravidlo sokov. Milo Kráľ ho poupravil a aktualizoval, čím vznikla pieseň Politická. Zábery vo videoklipe nakrúcal na cestách po Slovensku a niektoré použil aj zo spravodajstva TV JOJ.  Kapela má výhodu, že má režiséra priamo medzi sebou. Nech sa páči, osviežte si leto s Politickou od Milo Kráľ Band:

 

 

Milo Kráľ už 24.6.2017 vystúpi v Bratislave na Urban Art Feste so svojou kapelou a všetky ostatné informácie nájdete na stránkach milokral.sk alebo na facebooku https://www.facebook.com/milokralband/?fref=ts.

Rozhovor s Milom Kráľom vyjde už zanedlho v časopise Nový Populár 2/2017

 

 

Pripravila: Anna Olvecká, VI-AN, M.A.P.A.