Premiéra: Space Recorder má nový klip. Zimu v pesničke Snow nehľadajte

Kapela Space Recorder vydala začiatkom roka album. Po prvom singli I Will Never Know sa obrazu dočkala aj krásna balada Snow. Zábery letiacich vločiek a zasnežených plání však nečakajte.

Prečo zimná pesnička v lete?

„Náš pôvodný plán bol počkať a urobiť klip v zime, v snehu... ale predstava drobnej rebélie – natočiť video v treskúcom lete - nás v kapele oslovila. Veci sa nemusia robiť vždy „na prvú,“ kapely sa v klipoch častokrát odkláňajú od textu,“ hovorí basák Timo.

„Keď sa pozeráme na text, Snow - sneh - je skôr metafora, pesnička nie je vyslovene o zime. Je to skôr o vnútorných pocitoch rozorvanosti, o upokojení svedomia a tíšení hnevu,“ dodáva gitarista Rucho, autor textu.

S natáčaním klipu pomáhal produkčný tím Skyfoto.sk. Réžiu a postprodukciu si zobral na starosti gitarista Roman.

„Moja hlavná idea bola zachytiť vizuálne kvalitné momenty speváčky Saši v prostredí poľa s dozretými klasmi. Tak, aby každý záber obstál ako samostatná fotografia. Druhá myšlienka bola zachytiť základný rozpor skladby – pokoj verzus rozorvanosť, preto sme „nabúrali“ krásnu letnú krajinu obrovskou továrňou s komínmi v pozadí,“ vysvetľuje Roman, ktorý je autorom všetkých videí formácie Space Recorder.

„Ja verím, že aj keď v klipe nemrzne, nejaké tie zimomriavky sa môžu dostaviť,“ dodáva s úsmevom na záver speváčka Saša.

Videoklip si môžete pozrieť tu: