Roland TD-07DMK * Najkompaktnejšia a najdostupnejšia súprava série TD-07

 

td-07dmk

Cenovo dostupná a kompaktná súprava elektronických bicích s výrazovými charakteristikami a funkciami, ktoré zdedila od vyšších verzií bicích V-Drums

 

 • Zvukový modul TD-07 s 25 továrenskými súpravami a 143 nástrojmi
 • Funkcie V-Edit, EQ, Ambience a 30 multiefektov pre podrobné úpravy a vytvorenie vašej perfektnej súpravy
 • Snare a tom pady sú vybavené legendárnymi dvojvrstvovými nastaviteľnými sieťovinovými blanami Roland
 • Snare pad PDX-8 s priemerom 8 palcov a nezávislým snímaním úderov na blanu a obruč umožňuje priradenie rôznych zvukov a tri pady PDX-6A s priemerom 6,5 palcov a jednozónovým snímaním
 • Kopákový pad KD-2 pripevnený priamo na rampe 
 • Crash činel CY-5 s priemerom 10 palcov a možnosťou stlmenia rukou
 • Hi-hat činel CY-5 s priemerom 10 palcov a integrovaným pedálom umožňuje precízne ovládanie pozície na celom spektre medzi zatvorenou a otvorenou polohou
 • Rampa so štyrmi pozíciami, kovovou konštrukciou a odolnými svorkami
 • Integrovaná technológia Bluetooth umožňuje bezdrôtové prehrávanie zvuku zo smartfónov, tabletov a ďalších zariadení a MIDI komunikáciu s hudobnými aplikáciami
 • Integrovaný metronóm s možnosťou nastavenia taktu, notových hodnôt a zvuku kliku
 • Integrovaná funkcia Coach poskytuje interaktívne nástroje na rozvíjanie rytmických schopností a sledovanie pokroku
 • USB rozhranie na nahrávanie zvuku a MIDI do počítačového softvéru
 • Rozširovacia súprava na pridanie druhého crash činelu (činel CY-8 a rameno MDY-Standard sa predávajú samostatne)

 

TD-07DMK je základná kompaktná súprava série V-Drums TD-07 za priaznivú cenu, no s profesionálnym zvukom, charakterom a funkciami, vďaka ktorým sa bude vaše bubnovanie zlepšovať rýchlejšie. Aj keď sú pady menšie ako v prípade súprav vyšších radov, určite oceníte pocit pri hre na snare PDX-8 a tri tomy PDX-6A vybavené ultra tichými dvojvrstvovými sieťovinovými blanami Roland. Kompaktné crash a ride činely CY-5 umožňujú hrať expresívne aj v stiesnených priestoroch. Kopákový pád pripevnený k rampe kopíruje kompaktné rozmery série TD-07, vďaka čomu sa táto súprava dokonale hodí na domáce hranie.  Napriek kompaktným rozmerom získate kreatívne funkcie, ktoré ďaleko presahujú možnosti akustickej súpravy. K dispozícii máte autentické súpravy bicích rôznych štýlov a žánrov, možnosti detailnej úpravy zvukov, vďaka ktorým si môžete vytvoriť svoju dokonalú súpravu. Pomocou režimu Coach sa môžete učiť a Bluetooth pripojenie vám umožní hrať spolu s obľúbenou hudbou streamovanou z telefónu, tabletu alebo počítača. Použiť môžete aj USB pripojenie k počítaču so softvérom na nahrávanie.

 

v-drums

 

Autentické bicie V-Drums

Od roku 1997, si bicie Roland V-Drums získali postavenie ako štandard v oblasti elektronických bicích. Bicie V-Drums sú často imitované, no žiadne bicie sa im nevyrovnajú. Ponúkajú zvuk, charakter a pocit pri hre podobný akustickej súprave. Okrem toho ponúkajú technológie, funkcie a spoľahlivosť, ktoré neponúkajú žiadne iné súpravy. Ako základná súprava série TD-07 prináša TD-07DMK toto hrdé dedičstvo všetkým začínajúcim aj skúseným bubeníkom.

 

Výkonný zvukový modul TD-07

Tajomstvo špičkovej elektronickej súpravy je výkonný zvukový modul. Súprava TD-07DMK je vybavená rovnakým modulom ako pokročilejšie súpravy tejto série.  Na výber ponúka akustické bicie, elektronické bicie a rôzne perkusné nástroje nahrané v profesionálnych štúdiách, ktoré oživila technológia bicích V-Drums. 

 

Presety alebo vlastné zvuky – výber je na vás

Keď si sadnete za bicie, ihneď máte k dispozícii vopred nastavené súpravy, ktoré vás donútia hrať. Ak budete pripravený na viac, k dispozícii máte obrovskú knižnicu zvukov bicích. Môžete prepínať zvuky snaru, meniť zvuky tomov, skúšať rôzne kopáky alebo crash a ride činely. Bicie môžete ladiť, tlmiť, aby bol zvuk teplejší, meniť zvuky priestoru, v ktorom na bicie hráte alebo sa dokonca môžete stať zvukovým technikom ktorý tvaruje tón bubna do dokonalosti pomocou špeciálnych bicích ekvalizérov v module TD-07.

 

Digitálne bicie, ktoré nerušia

TD-07DMK je súprava elektronických bicích, ktorá sa dokonale hodí na domáce hranie. Pri rozcvičovaní si môžete nastaviť nižšiu hlasitosť alebo môžete cvičiť v tichosti so slúchadlami. Rampa a sieťovinové pady sú navyše oveľa tichšie ako iných digitálnych súpravách. Je to veľmi dôležité ak bubnujete v priestore, kde by ste mohli rušiť iných ľudí. Naše sieťovinové blany minimalizujú hluk z padov bez negatívneho dopadu na pocit pri hre. Špeciálne tlmenie v kopákovom pade eliminuje hluk a vibrácie. Dokonca aj rampa je navrhnutá tak, aby sa do priestoru pod bicími prenášalo čo najmenej hluku. V prípade potreby ju môžete vylepšiť o rôzne doplnky Roland na redukciu hluku.

 

Autentický akustický tón a odozva

Bicie V-Drums poskytujú množstvo zvukov, ktoré vás neprestanú inšpirovať. Napriek menším rozmerom majú bicie a činelové pady súpravy TD-07DMK presné snímače, ktoré reagujú na všetky vaše údery, rolly, flamy, tlmenia činelov a ghost tóny – modul TD-07 zaznamená vašu hru s dokonalou presnosťou a bleskovou rýchlosťou. A čo je najlepšie, táto technológia je úplne neviditeľná, takže postačí sadnúť si za bicie.

 

Pravé pady Roland so sieťovinovými blanami

Spoločnosť Roland vyvinula prvú sieťovinovú blanu na svete, ktorá doteraz nenašla konkurenciu. Vďaka dvom vrstvám sieťoviny poskytuje prirodzený odpor a odraz paličky, ktorý takmer dokonale kopíruje akustickú blanu. Klasickým kľúčom ju dokonca môžete napínať, a tým podľa potreby meniť jej charakter. Ak si raz vyskúšate pady bicích V-Drums so sieťovinovou blanou, už nebude cesty späť.
 

v-drums_roland

 

Pevná a spoľahlivá rampa a hardvér

Pri hraní s plným nasadením je skutočne nevyhnutné mať rampu a pady, na ktorých stabilitu sa môžete spoľahnúť a nebáť sa, že vám pri hraní začnú „utekať“. Napriek kompaktným rozmerom poskytuje robustná konštrukcia, špeciálna rampa a svorky dokonalú stabilitu, ktorá je pre bubeníkov nevyhnutnosťou. Súprava TD-07DMK potvrdzuje reputáciu bicích V-Drums pokiaľ ide o odolnosť. Môžete sa spoľahnúť, že vydrží mnoho rokov hrania. 

 

Prehrávanie zvuku a jamovanie s hudbou vďaka Bluetooth pripojeniu

Na TD-07DMK súprave môžete jednoducho bubnovať spolu s vašimi obľúbenými kapelami. Stačí si vybrať hudbu v smartfóne, tablete alebo počítači, potom ju bezdrôtovo streamovať cez modul a môžete hrať. Prenášať môžete aj zvuk videa, takže hrať môžete aj spolu s online skladbami a video lekciami. Podporovaný je aj MIDI prenos cez Bluetooth, vďaka čomu môžete bezdrôtovo nahrávať MIDI dáta v hudobných aplikáciách. Ak nemáte Bluetooth zariadenie, na prenos stereo zvuku môžete použiť aj kábel. 

 

Cvičenie je ešte väčšia zábava so 40 bezplatnými lekciami od Melodics

Pripojte svoje bicie V-Drums k Melodics™ – aplikácii pre stolné počítače, vďaka ktorej môžete cvičiť za pomoci lekcií a skladieb. Naučíte sa nové rytmy, zlepšíte si hru s metronómom a môžete sa nahrávať, aby ste zistili, kde sa môžete zlepšiť. Pre využívanie 40 bezplatných lekcií nie je žiadne obmedzenie. Ak by vám to nestačilo a chcete napredovať ďalej, môžete si zaplatiť predplatné a získať neobmedzený prístup k všetkým lekciám. Rozlúčte sa s bezúčelným cvičením – vďaka bicím TD-07DMK a aplikácii Melodics sa bude rátať každá minúta strávená za bicími. 

 

Zlepšujte sa a sledujte svoj progres

Predstavte si, že vždy, keď chytíte paličky do rúk, sedí po vašom boku učiteľ, ktorý vás vedie, vyzýva k lepším výkonom, ukazuje vám, čo robíte dobre a kde sa môžete zlepšiť. Režim Coach v module TD-07 robí presne to prostredníctvom jednoduchých aj zložitých cvičení na tempo a presnosť, a taktiež hodnotenia, s ktorým bude cvičenie zábava. A nezabúdajme na metronóm, ktorý sa stane vašim stabilným partnerom pri cvičení tempa a držania rytmu.

 

Pripojenie a nahrávanie cez USB 

TD-07DMK je viac ako skvelá súprava: modul TD-07 je taktiež kvalitné audio/MIDI rozhranie na nahrávanie. Jediným USB káblom môžete odosielať stereo zvuk a MIDI dáta priamo do softvéru na tvorbu hudby v počítači so systémom Mac alebo Windows. Alebo môžete súpravu použiť na prehrávanie softvérových bicích nástrojov v štúdiu alebo na pódiu. Ak už na nejaký nástroj hráte a chcete do svojej hudby pridať bicie party, súprava TD-07DMK sa stane skvelým prírastkom do vášho domáceho štúdia. Stačí ich rozložiť, pripojiť a pridať do svojej hudobnej produkcie realisticky znejúce bicie.

 

 

 

Článok patrí k časopisu: