Roman Horký so skupinou Kamelot a jeho "Kytarová dílna" v Zrkadlovom háji. Už budúci piatok 1. marca

kamelot

DK Zrkadlový háj / 01.03.2019 /  19:00 h

ROMAN HORKÝ A SKUPINA KAMELOT

koncert, nový album, edukačný projekt          

                            

Skupina Kamelot na koncerte v Dome kultúry Zrkadlový háj v Petržalke, ktorý sa koná v rámci turné k novému albumu „Země tvých dlaní“, nielen predstaví a pokrstí nové piesne, ale taktiež uvedie svoje najväčšie, časom preverené, hity. Roman Horký odprezentuje aj prvé štyri diely svojho jedinečného edukačného projektu „Kytarová dílna Romana Horkého“.
 

kamelot

 

Všetko začalo v Brne v roku 1982, kedy dvaja nadšenci, Roman Horký a Radek „Buček“ Michal, založili kapelu a ich život bol o gitarách, energii, radosti a hlavne o myšlienke dobyť svet. Tak vznikla skupina Kamelot a počiatočná tvorba ju zaradila do žánru "Folk a country". Tu je síce zaradená doteraz,  ale ako sám leader skupiny uvádza, keď už je potrebné niekoho niekam zaradiť, sám by pre svoju skupinu vytvoril zatiaľ neexistujúci štýl "Pop-tramp". 

Autorom všetkých textov a skladateľom hudby (viac ako 300 skladieb)  je práve spomínaný spevák a leader skupiny Roman Horký, ktorý je v súčasnej dobe jediný člen pôvodného Kamelotu. Neuprednostňuje žiaden hudobný štýl, raz modernejší, raz tradičnejší. Zjednocuje ich spoločný duch a pocity pesničkárovej duše. Pri prechádzkou jeho albumov máme ako keby na dlani jeden ľudský život. 

Príďte a prežite s Kamelotom šťastie aj smútok, prosto odraz toho, čím sami žijeme. 

 

Členovia:

Roman HORKÝ - spev, sólová gitara

Viktor PORKRISTL – sprievodná gitara, spev

Vladimír TŘEBICKÝ – bicie, perkusie

Tomáš VUNDERLE KOUDELKA – kontrabas, basgitara, spev

 

 

Informácie : 

Roman Horký a skupina Kamelot / DK Zrkadlový háj / 01.03.2019 / 19:00 h 

Vstupné:  10 € 

(predaj: pokladne DK Zrkadlový háj, DK Lúky a ticketportal)