STING si do Bratislavy privezie svojich krajanov. Koncert otvorí mladá indie-rocková kapela Wild Front

sting

 

Spevácka hviezda STING už koncom júna pricestuje na Slovesnko.  Pre návštevníkov koncertu chystá nový zvuk  svojich najväčších hitov. Ochutnávku rockových aranžmánov na nosiči ponúkne už o pár dní. Turné aj najnovší album ponesú názov MY SONGS.

 

Uplynul už takmer rok čo Sting roztancoval publikum na Bratislavskom hrade. Návštevníci koncertu si vychutnali piesne zo spoločného albumu  44/876, ktorý minulý rok vydal so Shaggym. Práve spomínaná reggae ikona so Stingom absolvovala celé minuloročné turné. Spoločne okrem nových skladieb z albumu zaspievali  aj Stingove najznámejšie hity a to všetko s nádychom reggae.  Tohtoročné turné sa bude niesť v rockovom duchu. Sting si pre fanúšikov pripravil nové aranžmány svojich hitov. Priaznivci sa na koncert môžu spevácky pripraviť vďaka albumu ktorý nesie rovnaký názov ako turné - MY SONGS.  Štúdiovka uzrie svetlo sveta 24.mája 2019 a poodhalí zvuk plánovaných koncertov.  V Bratislave si môžu  fanúšikovia rockové verzie piesní ako  Every Breath You TakeDesert Rose,FragileMessage in The BottleEnglishman in New YorkDemolition man a mnoho ďalších, vychutnať už 30.6.2019 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

 

Bratislavský koncert otvorí anglická skupina Wild Front 

Tohtoročné turné sa Stingrozhodol osviežiť špeciálnymi hosťami. Anglická spevácka hviezda v každej krajine naplánovaného turné  ponúkne iného hosťa.  Pre slovenské publikum si vybral kapelu zo svojho rodného anglicka - Wild Front. Štvorica talentovaných muzikantov pochádza zo Southhampton a na konte majú dva vydané albumy Stripped Physics. Členovia skupiny Andy-Joe Connell,Josh Betteridge, Jack Williams, Mike Flowers zachovajú rockovú myšlienku Stingovho koncertu a publiku zahrajú vlastné indie-rockové piesne.

 

 

 

Pre obrovský záujem o Stinga organizátor koncertu ponúkol ďalšie vstupenky 

Tak ako aj minulý rok, tak aj tento rok išli vstupenky na Stinga na dračku. Posledné týždne boli lístky na bratislavský koncert nedostupné. Tí, ktorí nemali šťastie si doposiaľ zaobstarať vstupenku, majú ešte jednu možnosť. „Pre veľký záujem sme do predaja pridali ďalšie vstupenky na Stingov bratislavský koncert. Po vypredaní týchto vtupeniek už nebude možnosť rozšíriť hľadisko o ďalšie miesta,“informovala Janka Marczellová, PR manažérka agentúry VIVIEN.

 

 

Sting, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, jeanglický hudobný skladateľ, spevák-skladateľ, herec, autor a aktivista. V roku 1977 spolu so Stewartom Copelandom Andy Summersom založil kapelu The Police. Kapela vydala päť štúdiových albumov, získala šesť ocenení Grammy a dve ceny z udeľovania Brit Awards. V roku 2003 bola uvedená do Rocknrollovej siene slávy. Ako jeden z najvýraznejších sólo umelcov získal Sting ďalších 10 Grammy ocenení, dve Brit ceny, Zlatý glóbus, Emmy a štyri nominácie na Oscara. Na konte má aj nomináciu - Cenu Storočia časopisu Billboard Magazinea cenu Osobnosť roka 2004 od MusiCares.  Ako člen Skladateľskej siene slávy obdržal Pocty Kennedyho Centra,  cenu za zásluhy American Music Award of Merit a the Polar Music Award.  Okrem hudobných počinov sa sympatický Angličan objavil vo viac než pätnástich filmoch, bol výkonným producentom kriticky uznávaného Sprievodcu k rozpoznaniu tvojich svätých a v roku 1989 hral v Žobráckej Operena Broadwayi.  Jeho posledný divadelný projekt bol muzikál, ktorý bol nominovaný na cenu TONY s názvom Posledná loď, ktorý zhudobnil i otextoval.Sting sa okrem umeniu venuje aj filantropii.  Podporuje ľudskoprávne organizácie, akými sú napríklad Rainforest Fund, Amnesty International a Live Aid. 

 

STING: MY SONGS

30. jún 2019

Zimný štadión Ondreja Nepelu (Bratislava)

Vstupenky sú dostupné na

 www.vivien.sk a v sieti Ticketportal