2014

RADIX * Nezlomní a nezlomení (recenzia CD)

radix

Keď sa ozve prvá skladba a spevák začne spievať, je jasné, že tu máme do činenia so zdrojom energie. Rytmika aj gitary majú ten správny rockový grif, spevu nechýba nasadenie, hlasové dispozície ani sebadôvera. Skupina Radix nemá problém s remeslom. Najväčším nebezpečím, ktoré hrozí ich výpovedi je...

Je čas letieť - rozhovor s Jurajom Griglákom

juraj_griglak_sadowski

Aj keď sa to nezdá, Juraj Griglák už vyše štvrť storočia patrí k najvyhľadávanejším basgitaristom na Slovensku. Ako muzikant ošľahaný vetrami ventilátorov nahrávacích štúdií, klubov i festivalových scén hráva jazz vo všetkých jeho podobách, ale rovnako dobre zvláda aj pop alebo rock. Počet albumov, na ktorých sa postaral o basové party, sa pomaly blíži ku stovke. Okrem elektrickej basgitary Juraj hráva aj na kontrabas – jazz, a ako člen orchestra Slovenskej filharmónie a hosťujúci hráč ďalších telies aj vážnu hudbu. Napriek všetkému čo dosiahol, zachoval si skromnosť a miesto nacvičovania umeleckých póz pred zrkadlom uprednostňuje zmysel pre humor a jemnú sebairóniu...

SENNHEISER HD8 DJ

Nemecký výrobca slúchadiel Sennheiser je v kruhu DJ-ov veľmi známa značka. Ich model HD 25 sa v období masovejšieho rozbehu DJ-ov stal veľmi obľúbený nielen kvôli dobrému zvuku, ale tiež vďaka prakticky nezničiteľnej konštrukcii.

AKAI Professional: EWI5000

Nová verze dechového kontroleru obsahuje řadu pokročilých funkcí a vlastností, jako vlastní 3,4GHz bezdrátový Wifi přijímač, extra nízká latence nebo více jak 3GB knihovnu nástrojů a samplů z dílny Sonivox. Dvanáct kovových kláves, 8 knobů pro ovládání efektů, audio výstupy pro jack 3,5 i 6,3 mm, USB a 5-pin MIDI konektivita dělají z EWI5000 nástroj budoucnosti.

Test produktu vyjde v časopise Nový Populár 1/2015

ARTURIA: Microbrute SE Blue

MicroBrute

Analógový monofónny syntetizér, 25 mini kláves, 4 oscilátory, modulačná matrica, step sequencer, externý audio vstup, MIDI vstup, USB, CV/Gate.

AUDIFEX: Scenebox

Audifex

Česká značka Audified, zabývající se vývojem profesionálního audio softwaru, se na letošním frankfurtském Musikmesse blýskla hned několika novinkami, ale tou největší byl vstup do sekce audio hardwaru. Tým vývojářů Audified na svém stánku předvedl novou technologii Scene integrovanou do vlastních DSP procesorů.