nové CD

Dano Heriban má odvahu

Herec a hudobník Dano Heriban vydáva v pondelok 12. decembra 2022 vo  vlastnom vydavateľstve HeDart svoj v poradí piaty štúdiový album O2H.

Spojenie dvoch hudobných osobností - Burgr a Pjoni vydávajú debutový album

vyletne_lode

Podobne ako Ali Ibn Rachid, aj Burgr a Pjoni na albume Výletné lode forsírujú žánrovú neuchopiteľnosť a pesničky niekde na pomedzí vážnej akademickosti a intuitívnej kompozície.

PETR NOVÁK ZLATÁ KOLEKCE 1966 -1996

petr-novak

Spevák s veľkým srdcom a dramatickým životným osudom nepatrí medzi tých, ktorí uchvátia vycibrenou speváckou technikou či poetickou hĺbkou textov. Pozoruhodná je ale úplná odovzdanosť poslania samotných tónov a slov.

Please The Trees * ( /\ r |> [Carp]

please-the-trees
„Každá hodina na turné, kdy nic neděláš, je promarněná,“ tvrdí zpěvák a kytarista, frontman kapely Please The Trees, Václav Havelka. Je to krédo, jímž se kapela řídila i vloni v zimě a právě díky němu vznikla nová deska Carp. ( /\ r |> [Carp] je čtvrté řadové album v diskografii Please The Trees, vychází 3 roky roky po předchozím A Forest Affair z roku 2012, jež v Kalifornii produkoval Jonathan Burnside a za které byla kapela oceněna žánrovou cenou Anděl.

FRANTIŠEK SEGRADO * Když plánujeme, čert se směje

frantisek_segrado

František Segrado – spevák, výtvarník, rozprávač, vo viacerých typologických parametroch protiklad toho, čo je žiadané v mediálne štylizovanom vesmíre šoubiznisu. Našťastie aj stredný prúd si nachádza korytá, ktorými k nám doplaví svoje zlaté nugáty.

Kvety v podpaží * Interval

Takmer každý fanúšik košickej hudobnej scény pozná kapelu Kvety v podpaží. Táto formácia sa v kluboch a na rôznych podujatiach pohybuje už nejaký ten rôčik, a tak nie je divu, že vošla do hudobného povedomia širokej verejnosti a vytvorila si nielen dobré meno u odbornej kritiky (medzi iným aj úspechom v súťaži Košický zlatý poklad), ale aj značne širokú základňu svojich verných priaznivcov.

Longital: každý chce to, čo nemá

Longital

Každý chce to čo nemá. Lebo keď to už má, tak prečo by to chcel. Teda už potom netúži a túži po niečom inom. A tak stále dokola. Čo chýbalo nám? Bubeník a nahrať plnokrvnú hudbu naživo, tak aby sme tam boli celý čas prítomní, celými našimi telami, hlavami, myšlienkami: na jednom mieste naraz. Teraz.

DANIEL MATEJ * Memories Of You

Originálny prierez tvorbou výrazného skladateľa. To je novinka Daniel Matej – Memories of You, ktorá vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond. Už z jej názvu je zrejmé, že slovenský skladateľ, interpret, pedagóg a aktívny organizátor hudobných podujatí sa na svoju tvorbu pozerá s nadhľadom. Poslucháči tak majú príležitosť “spomínať“ spolu s autorom.