Winter JazzFest Trnava - Malý Berlín v Malom Ríme túto zimu hostí veľký New York!

winter_jazzfest_trnava

 

Udalosť: Winter JazzFest Trnava

Miesto: Kultúrne centrum Malý Berlín, Štefánikova ul. 4, 917 01 Trnava

tum a čas: 8. 2. a 8. 3. 2019, 19.00h

 

 

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť pozývajú na IV. ročník zimného jazzového festivalu v najstaršom slobodnom kráľovskom meste na Slovensku.

 Winter JazzFest Trnava 2019. 

 

 

            Trnava, 14. 1. 2019- Štvrtýkrát festival, druhýkrát v kultúrnom centre Malý Berlín a prvýkrát dvojnásobná nádielka kvalitnej muziky. Dva večery nabité fantastickou atmosférou plnou špičkových hudobných výkonov s medzinárodnou účasťou. 

            Prvý festivalový večer otvorí síce Slovenka, no exotická kráska, ktorej korene siahajú až do ďalekej Afriky - Anabela Mollová. Mladú speváčku si ľudia pamätajú z TV show Hlas Česko-Slovenska 2014. Na festivale sa predstaví so svojou kapelou.

 

mrenica_gypsy

 

            Krv v žilách divákom rozprúdi nový projekt slovenských hudobníkov zoskupených okolo multižánrového huslistu Jána Berkyho Mrenicu Gypsy Jazz SK, ktorý sa prezentuje hudbou inšpirovanou v noblesnom štýle a la Django Reinhardt. Spolu s Marcom PillomMichalom BugalomJánom Rigom uvedú program nabitý inštrumentálnou virtuozitou a silnými emóciami.

            Februárový festivalový večer predvedie svoje majstrovstvo aj formácia legendárneho slovenského basgitaristu - Juraj Griglák Company. Tentokrát s európskou špičkou ako súYoran Vroom, holandský bubeník, ktorý spolupracuje s hviezdnymi menami ako Cory Henry, Frank McComb, významný český trúbkár Miroslav Hloucal a jeden z najvyhľadávanejších klaviristov u nás - Eugen Vizváry, obaja s bohatými skúsenosťami na medzinárodnom poli. Griglák predstaví originálne skladby z pripravovaného albumu From The Bottom.
 

vroom

 

            O štyri týždne neskôr, t.j. druhý marcový piatok čaká návštevníkov festivalu ozajstný vrchol festivalu. 

            “Snažíme sa každým ročníkom posúvať umeleckú úroveň Winter JazzFestuTrnava vyššie a preto sa veľmi teším, že si môj konškolák z akadémie v Grazi, slovinský klavirista Marko Črnčec, žijúci v USA, zvolil Trnavu ako jednu zo zástavok v rámci európskeho turné so svojimi spoluhráčmi svetovej extratriedy.” povedal riaditeľ festivalu Michal Bugala.

            Marko Churnchezt Trio tvoria, okrem lídra, fenomenálni inštrumentalisti, bubeník Kweku Sumbry a kontrabasista Joe Sanders. Zoznam umelcov, s ktorými títo hudobníci spolupracovali je pridlhý, stačí spomenúť len zopár legendárnychmien: Herbie Hancock, Roy Hargrove, Wayne Shorter… Medzi hlavné hviezdy festivalu bude s istotou patriť aj Markov špeciálny hosť, americký spevák Jonathan Hoard, nominovaný na cenu Grammy 2016 za najlepšiu rapovú skladbu.

 

milos_bihary

 

            Optimálny štart do druhého festivalového dňa garantuje unikátne 12-členné zoskupenie MILOŠ BIHARY JAZZ FUNK BROTHERS ORCHESTRA. Uznávaný projekt mladého talentovaného Trnavčana, ktorý je, ako sólista, držiteľom viacerých hudobných ocenení.

 

Winter JazzFest Trnava je realizovaný s finančnou podporou Mesta Trnava.

 

 

Program:

Piatok 8. februára 2019, 19.00h

Anabela Mollová Band (SK) 

Gypsy Jazz SK (SK)

Juraj Griglák Company ft. Yoran Vroom (SK/CZ/NL) 

 

Piatok 8. marca 2019, 19.00h

Miloš Biháry JazzFunk Brothers Orchestra (SK) 

Marko Churnchetz Trio ft. Jonathan Hoard, Joe Sanders & Kweku Sumbry (SLO/USA)

 

Vstupné:

1-dňová vstupenka 15€

Permanentka 25€

 

Predpredaj vstupeniek: 

https://www.ticketportal.sk/event/WINTER-JAZZ-FEST-TRNAVA-2019

a predajné miesta Ticketportal

 

Webstránka:

http://winterjazzfest.sk

FB stránka:

https://www.facebook.com/WiinterJazzFestTrnava

FB udalosti:

https://www.facebook.com/events/519444345215631/

https://www.facebook.com/events/719785735081592/