BEYERDYNAMIC FOX * kondenzátorový USB mikrofón (test)

beyerdynamic_fox

 

Dnes mám možnosť testovať veľkomembránový štúdiový mikrofón a to od firmy Beyerdynamic pod označením Fox. Je to asi 30 cm vysoká masívna hračka kovovej pevnej konštrukcie, so stojanom na stôl, na ktorom sa dá nastaviť uhol sklonu mikrofónu. Jednoducho a prakticky riešené. Súčasťou dodávky je aj veľmi zaujímavý pop filter. Je to umelohmotná polkruhovitá drobne dierkovaná zástera s úchytom priamo na telo mikrofónu a svoj účel plní dokonale. Na tele mikrofónu sa nachádza výstup pre slúchadlá, ďalej tlačidlo Mute pre vypnutie zvuku mikrofónu, ako aj prepínač gainu a potenciometer hlasitosti. V krabici nájdete aj USB kábel na prepojenie s PC, alebo notebookom (jeho dĺžka je naozaj minimálna, nemá ani meter). 

 

beyerdynamic_foxTest

Zapojenie do notebooku prebehlo bez akýchkoľvek problémov, systém ho rozpoznal prakticky okamžite a môžeme nahrávať. Skúsil som najprv hovorené slovo. Zvuk číry, jasný, brilantný, bez problémov. A ešte som skúsil akustickú gitaru. Výsledok bol len a len k mojej spokojnosti.

Tento mikráčik má ešte jednu zaujímavosť, pri dokúpení špeciálneho adaptéra na USB kábel je možné Fox pripojiť k mobilnému telefónu, alebo iPhonu a kvalitné nahrávky sa dajú robiť v podstate kdekoľvek. Len škoda, že ten adaptér nie je súčasťou balenia.

 

Záver

Konečné resumé tejto recenzie je plné pozitív. Mikrofón s veľmi kvalitným zvukom, robustnej konštrukcie a s veľmi sympatickou možnosťou pripojenia k smartfónom. V tejto cenovej relácii (okolo 180 Eur) je to veľmi dobrá investícia. Mám len dve pripomienky. Krátky USB kábel a to, že adaptér k smartfónu nie je súčasťou balenia. To sú však len detaily. Fox je veľmi univerzálny, vhodný pre akékoľvek účely, od použitia v domácom štúdiu pre záznam nástrojov i vokálov, cez podcasting, až po Gamin použitie.

 

MARTIN SABOV

 

 

Distribúcia: BaSys * www.basys.sk * Cena: 179 €

 

 

POROVNANIE s M-Audio Uber Mic:
Fox má skvelý zvuk, je spratnejší, no pritom masívny, má možnosť pripojenia k smartfónu a zaujímavý, dobre fungujúci popfilter. Ubermic je zvukovo veľmi podobný, je masívnejší, ale má tri membrány, tým pádom má prepínateľnú charakteristiku, môže snímať zvuk stereo, v čom vidím obrovský potenciál. Je aj podstatne lacnejší.

 

Článok patrí k časopisu: