Do Piešťan a Žiliny zavíta Jozef Lupták a jeho priatelia hudobníci

luptak

 

Živé koncerty v Elektrárni Piešťany 23. júna a v Novej Synagóge v Žiline 24. júna

Etablovaný violončelista a zakladateľ festivalu Konvergencie Jozef Lupták a jeho priatelia, vynikajúci interpreti, sa živému publiku predstavia v rámci série koncertov „JL turné“. Po bratislavskom prvom koncerte, ktorý sa konal ešte počas prísnejších opatrení iba v online priestore (24.5.2020 v Design Factory) – live záznam k pozretiu tu: 

 

 

Nasledujú koncerty v koncertných priestoroch aj za prítomnosti publika, tentokrát v industriálnom priestore Elektrárňa Piešťany (23.6.2020 o 19:00) a v sále Novej Synagógy Žiline (24.6.2020 o 19:00). Na oboch koncertoch zaznie program naštudovaný špeciálne pre toto turné, ktoré v lete a na jeseň pokračuje v ďalších slovenských mestách. 

 

Celé turné bude o vzťahoch s hudobníkmi, ktorí ma sprevádzajú dlhé roky, a s ktorými máme spoločné cítenie a radosť zo spoločného hrania. Budú taktiež o mojom vzťahu s Bachovými suitami pre violončelo, na každom koncerte zaznie jedna z nich. Toto turné je pre mňa aj zdieľaním mojej vďačnosti s publikom za možnosť tvoriť hudbu. Základom našich koncertov je vždy osobná interakcia a verím, že sa na koncertoch stretneme osobne”, Jozef Lupták.

 

Na oboch koncertoch sa Vám okrem Jozefa Luptáka (violončelo) predstavia poprední slovenskí interpreti – huslisti Marián Svetlík a Andrej Baran, violisti Martin Ruman a Daniel Rumler a violončelista Andrej Gál

 

Hudba Bacha a Brahmsa

Keď si jeden z priateľov chcel nemeckého romantického skladateľa Johannesa Brahmsa uctiť prípitkom, urobil tak nasledovne: „Čím je Brahms medzi skladateľmi, tým je tento mok medzi vínami!“ Skladateľ, známy svojím pichľavým humorom (a rešpektom k minulosti), pobavil spoločnosť odpoveďou: „Tak to si potom dajme fľašu Bacha!“ Bacha i Brahmsa si bude možné dopriať na druhom koncerte turné violončelistu Jozefa Luptáka a jeho priateľov, vynikajúcich slovenských hudobníkov, na ktorom zaznejú Suita č. 2 d mol (v Žiline) a Suita č. 3 C dur (v Piešťanoch) pre sólové violončelo a n oboch koncertoch  Sláčikové sexteto č. 1 B dur, op. 18. Hudba čistá a opojná.  

 

FB event Piešťany 
Vstupenky na koncert v Piešťanoch dostupné cez sieť Ticketportal 

FB event Žilina
Vstupenky na koncert do Žiliny dostupné cez sieť Tootoot

Koncert v Žiline bude možné sledovať aj online prostredníctvom facebook stránok Festivalu Konvergencie a Novej Synagógy a bude možné ho aj finančne podporiť zakúpením online vstupenky. 

 

Príďte si užiť výnimočnú komornú atmosféru s klasickou hudbou a vynikajúcimi slovenskými hudobníkmi konečne naživo!

 

Promo youtube videá:

Jozef Lupták pozýva na koncerty: 

 

 

 

Viac informácii o koncertoch nájdete na 

www.jozefluptak.com / www.konvergencie.sk

 

Partneri podujatí: Elektrárňa Piešťany, Nová Synagóga Žilina, Festival Konvergencie
Koncerty JL turné z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
 

 

#jlturne

#jozefluptak

#konvergencie