FERMATA krst nového albumu Blumental Blues * 11. október 2019, Atelier Babylon, Bratislava

blumental_blues

FERMATA * Blumental Blues: CD / LP

Po štrnástich rokoch sa náš ikonický gitarista Fero GRIGLÁK rozhodol s jeho Fermatou natočiť nový album. Ba dokonca aj s Tomášom Berkom. Tomu samozrejme predchádzali rôzne úvahy, nápady, kávy a pivá, ale nakoniec sme sa v piatkový večer, 11. októbra, zišli na krste tohoto vydareného albumu.

 

griglak_krst

 

Krátko po 20.00 Viktor Frešo zahlásil kapelu a spomienkový večer sa začal. Ďalší potomok rodu, Fedor Frešo ml. na to dozeral po celý večer spoza mixážneho pultu.

Hneď po úvodnej skladbe nastúpil na pódium jeden z krstných otcov, Tomáš Berka. Za ním nasledovali vydavateľ Palo Maruščák, u ktorého vo vydavateľstve Pavian Records platňa vyšla, a zakladajúci člen skupiny, Laco Lučenič, ktorého famóznu basu počujeme na ikonickom Huascarane.
 

 

Platňa bola pokrstená korením a soľou, takže, ako Laco poznamenal, nič pre dietológov. Fero pochválil obal, ktorý sa mu vraj páči najviac z celej kolekcie jeho albumov. 
 

fermata

Kapela aj s Berkom zahrali titulnú skladbu z nového albumu, potom už Tomášov Korg ostal opustený. V podaní súčasných členov Maxa Mikloša na klávesy, Tamása Belizcu na basu a stáleho člena na bicích Igora „Tea“ Skovaya, odzneli skladby z nového albumu, ale došlo aj na Huascaran, Viňa del Mar, či Spomienky na Amsterdam.
 

griglak

 

Publikom, zväčša vo veku 50 plus bolo vo vare a po dvoch prídavkoch odchádzalo spokojné. Kapela perfektne šľapala a hlavne Mikloš svojim soundom dobre zapadol do koncepcie. Fero v každej skladbe dokazoval aký je úžasný slovanský melodik, v tom najlepšom zmysle slova. Jeho sóla sú skrátka nádherné!

 

Po koncerte Griglák s Berkom rozdávali autogramy.  Príjemný večer to bol.

 

Ján GRAUS
Foto autor

 

 

Článok patrí k časopisu: