Jana Kirschner vystúpi so sláčikovým kvartetom v štyroch mestách

komorne_kirschner

 

Jana Kirschner prináša už túto jar prvú ochutnávku jej nového koncertného projektu s názvom “Komorne”. Po línii koncertného turné “Takmer Sólo”, ktoré bolo veľmi úspešné nielen doma na Slovensku, sa Jana Kirschner opäť vracia na koncertné pódiá.

Tentokrát v spojení so skvelým sláčikovým kvartetom Spectrum Quartett, pod vedením Jána Kružliaka. Nové aranžmány vytvárajú bohatú kulisu k Janiným melódiám a poetike, ktorá je pre jej tvorbu príznačná. Fanúšikovia speváčkinej tvorby si budú môcť na koncertoch vychutnať nielen notoricky známe piesne v novom prevedení. Ide o skutočný prierez jej tvorbou za dve desaťročia. Zaznejú celkom nové skladby a tiež piesne z albumu Krajina Rovina či projektu Moruša.

“Komorne” je najmä o emóciách, hudobnej zrelosti, túžbe ustavične objavovať nové cesty, no najmä o tom, že hudba je len jedna. Nehľadajte klasiku. Nehľadajte nudu. Je to veľmi hravý a organický projekt, ktorý dokáže osloviť širokú škálu divákov.

jana_kirschner
23.4. Dom kultúry, Skalica
24.4. Kursalon, Trenčianske Teplice
26.4. Nová Cvernovka, Bratislava
27.4. Dom kultúry, Nové Zámky

„Chcela by som sa tentokrát vybrať aj do iných častí Slovenska a medzi svoje koncertné srdcovky zaradiť aj niekoľko miest, kde sme ešte nehrali. Viem, že ešte stále máme čo spoznávať,” prezrádza Jana zo svojich plánov. Prvú časť jarných koncertov s názvom “KOMORNE” si fanúšikovia môžu pozrieť už koncom apríla na týchto miestach:

“Cítím, že v dnešnej dobe, možno viac než kedykoľvek predtým, je veľmi dôležité priniesť ľudom niečo iné, niečo pekné, niečo slobodné. Aj napriek tomu, že naša krajina a celá spoločnosť prechádza obrovskými zmenami. Verím, že umenie dokáže ľudí spojiť a podržať v týchto ťažkých chvíľach,” hovorí slovenská speváčka a skladateľka.

Netreba dlho premýšľať nad tým, ako vlastne prišlo k spojeniu Jany Kirschner so sláčikovým kvartetom. S Jánom Kružliakom spolupracuje od začiatku projektu Moruša a jeho cit pre experiment a inováciu sa prejavil už počas turné Moruša Biela. „S Jankom sa poznáme a spolupracovali sme na niekoľkých projektoch. Je to osvedčená kombinácia,” vysvetľuje Jana.

Okrem sláčikov pribudol do kapely aj bubeník Tomáš Hríbik, ktorý hráva s mnohými skvelými hudobníkmi, no azda najznámejšie je jeho pôsobenie v kapele Katky Malíkovej. Tomáš prináša do Janiných piesní celkom nový rozmer. Dokáže prekvapiť nielen spôsobom hrania ale aj výberom nástrojov. Okrem tradičných perkusií či bicích sa opäť  objaví elektronika, či dokonca rodinná kosa od Tomášovho starého otca.

Jana Kirschner sa momentálne a predovšetkým naplno venuje príprave nového albumu. „Viem, že prišiel čas. Cítim, ako to vo mne rastie. Nedokážem tomu vzdorovať, ani to odložiť na neskôr. Pred pár rokmi som mala podobný pocit a a vtedy vznikla Krajina Rovina. Dnes sa však, už ako dospelá žena, dívam na svoju krajinu a viem, že aj môj nový album bude venovaný práve jej,” uzatvára Jana Kirschner.

Vstupenky na koncerty JANA KIRSCHNER – KOMORNE nájdete v sieti Tootoot.fm.

VIAC INFO:
Link na predpredaj lístkov: http://www.janakirschner.com/sk/koncerty  
 

Začiatky predstavení

Skalica, Trenčianske Teplice a Nové Zámky o 19:00 hod.
Bratislava o 20.00 hod.

Web: www.janakirschner.com
Facebook: https://www.facebook.com/janakirschner