MOST POPULAR * január - február 2020

most_popular

 

1. Predstavujem si krajinu (Lennon/Ursiny/Štrpka)
Pieseň venovanej Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej, ktorú spoločne naspievali Milan Lasica, Nora Ibsenová, Emma Drobná, Erik Šulc a Robert Pospiš.

2. IVAN KRAL: Cindy ma pozná lepšie než ja sám * (rozhovor)
Blondie, Iggy Pop, David Bowie… ale najviac sa asi preslávil ako basgitarista a jeden z tvorcov repertoáru Patti Smith Group.

3. Katarína Koščová: Prajem si, aby sa o Slovensko starali múdri, vzdelaní a dobrí ľuďia (video)
Jej tvorba je za posledných päť rokov depresívnejšia, svojskejšia a bez kompromisov. „Tak to vyšlo, lebo tak mi občas je,” hovorí speváčka a skladateľka Katarína Koščová v jednom z rozhovorov k aktuálnemu albumu Hranica dažďa.

4. MILO KRÁĽ * Hrám sa a to ma baví
Miloslav Kráľ (*1977) je slovenský divadelný a televízny herec, režisér, spevák a skladateľ. Čo sa týka škôl, absolvoval gymnázium v Žiari nad Hronom a dvakrát VŠMU – herectvo a filmovú réžiu. Pracoval v divadlách v Martine, Nitre a v Žiline.

5. JERRY LEE LEWIS * život s kliatbou rock’n’rollu (osobnosti/seriál)
Pred šesťdesiatimi rokmi sa rock’n’roll nachádzal v zúfalej situácii. Elvisa Presleyho osud zahnal do Európy, aby sa tam v rovnošate za volantom preháňal vo vojenskom džípe.

6. Tohtoročným laureátom Ceny Fedora Freša sa stal Andrej Šeban
Na druhom ročníku hudobnej pocty Fedorovi Frešovi – Piesne z kolovrátku si cenu Fedora Freša prevzal Andrej Šeban. 

7. HRDZA * Neskrotený (recenzia CD)
Keď som kedysi recenzoval debutový album skupiny Hrdza Muzička (2002), napísal som, že v hudbe tejto prešovskej skupiny sa vzácne spája talent a perfekcionizmus.

8. Zemřel Ivan Kral
V neděli 2.2. 2020 zemřel ve věku 71let česko-americký rocker, kytarista a taky hráč na baskytaru a klávesy, skladatel, zpěvák, filmař a producent Ivan Kral.

9. Desať rokov v Objatí tónov
Exkluzívny hudobný program prinesie do Športovej haly v Leviciach jubilejný 10. ročník  podujatia pripraveného pred deti s mentálnym postihnutím.

10. BEHRINGER X32 Rack * digitálny rackmix (test)
V rôznych zvukárskych fórach sa možno dočítať, ako sa na tento rad výrobkov rokmi postupne menil názor ľudí zo zvukárskej brandže – od prvotného odsudzovania tých, čo do toho išli, po dnešnú akceptáciu prevažnej väčšiny ľudí z praxe. Za týchto okolností je to prístroj pre zvukára, zvučiaceho okresnú či klubovú scénu, až nadmieru luxusný.

11. Milan Lasica – Mojich osemdesiat
Vo vydavateľstve OPUS vychádza  oficiálne 28.februára  hudobný 4CD komplet Mojich osemdesiat, ktorý zachytáva celoživotnú tvorbu Milana Lasicu ako vynikajúceho textára a interpreta.

 

Článok patrí k časopisu: