MOST POPULAR * marec - apríl 2020

most_popular

 

1. Maroš Kachút / Traja mušketieri po 20. rokoch (Creative Music House)
Jadro CMH tvoria Peter Graus, Tomáš Zubáka Marián Kachút. Za 20 rokov na scéne okrem iného objavili a vyprodukovali mená ako Mária Čírová, Emma Drobná, Tina, Zdenka Predná, Zuzana Smatanová a Misha.

2. Binaurálne rytmy
Kedysi dávno som čítala článok, podľa ktorého sa vedecky potvrdilo, že počúvanie obľúbenej hudby posilňuje imunitný systém.

3. Alan Murin sa druhýkrát narodil a predstavuje EP, ktoré do života uvádza videoklipom k pesničke Sám sebou
Talentovaný muzikant a producent Alan Murin predstavuje debutové EP s trojicou vydarených hip-hopových skladieb, ktoré uvádza pesničkou Sám sebou.

4. BORIS SODOMA * Ako písať dobré piesne... (kniha)
Boris Sodoma, skladateľ, gitarista a spevák sa začal výraznejšie presadzovať v 2. pol. 70-tych rokov. Spolu s Jozefom „Ďoďákom“ Hanákom založil skupinu Strom.

5. VLADO KOLENIČ * Taktici
Neďaleko našej školy stávala maringotka, v ktorej predávali langoše. Vždy, keď som išla okolo, prišiel mi na rozum nápev: „Máša, Máša, langoše predáva...“

6. BARBORA BOTOŠOVÁ * Hrám na husliach po dedovi (rozhovor)
Barbora Botošová už dávno nie je neznámym pojmom. Primáška, hrajúca podľa vzoru legendárnej Cinka Panny, je pokračovateľkou odkazu rodiny so silnými hudobnými koreňmi.

7. Úvodný videoklip k pripravovanému albumu CHVM Chliev patrí coveru skladby Šialené Sanatórium z roku 1985 v prevedení CHVM & B-RABBIT 2020
Začiatkom roka 2019 mi prišla na Messenger otázka od Ľuboša Dzúrika – lídra alternatívnej trenčianskej skupiny CHVM – či by som nemala záujem o opätovnú spoluprácu po 35-tich rokoch.

8. Prvý virtuálny festival sa stáva realitou. Plody doby prinesú špičkové online koncerty na podporu kultúry, začnú vystúpením Andreja Šebana
Festival prinesie vystúpenia slovenskej hudobnej špičky, vysielané budú naživo a online z klubu.

9. Čo prináša Nový Populár 2/2020
Keby sme hlasovali o osobnostiach slovenskej kultúry s prirodzenou autoritou, meno MILANA LASICU by pravdepodobne figurovalo v Top 10 rebríčka.

10. Neznesiteľná Lachkosť Petiarovho bytia
Peter „Petiar“ Lachký je pesničkár, IT-čkár a najnovšie aj stand-up komik. 

11. SENNHEISER HD 599 * Vrchol v strednom rade (test hi-fi slúchadiel)
Ak sa predčasne tešíte, že budem popisovať autoerotické orgie kdesi uprostred ošumelého amerického pornokina, nechajte si zájsť chuť. Bude sa tu testovať vrcholný model strednej línie HD 500 od renomovaného nemeckého výrobcu audiotechniky.

 

Článok patrí k časopisu: