Novinky v ponuke spoločnosti FAST PLUS (december 2016)

Sencor SLC-100: svietidlo na noty

Spoľahlivé svietidlo umiestnené na notovom pulte ocenia všetci muzikanti. Značka Sencor prináša svietidlo s označením SLC-100. Uchytenie klipom je masívne a dobre drží na svojom mieste. Osvetľovacia lišta zaručuje rovnomerné osvetlenie celej plochy, šírka lišty je až 21 cm, no aj napriek tomu je svietidlo zložiteľné a dobre prenosné. Vypínač umožňuje vypnutie a voľbu dvoch úrovní osvetlenia. Napájanie je možné vďaka 3x AA batériám, alebo externé napájanie cez USB konektor či adaptér.
www.sencor.sk

 

Sencor SDT-12: klipová ladička

Klipové ladičky sú populárne už niekoľko rokov a je to naozaj skvelý a nenápadný pomocník, pre aktívnych hudobníkov. Aj značka Sencor prináša hneď niekoľko modelov a my sme vybrali jednoduchý a prehľadný model SDT-12. Ladička je chromatická a môžete ňou ladiť všetky strunné nástroje, vrátane gitary, basgitary či ukulele. Vibračné snímanie je jemné a spoľahlivo nájde práve ladenú strunu. Kalibrácia je možná v rozsahu 430 -450Hz. Automatické vypnutie v prípade nečinnosti je samozrejmosťou.
www.sencor.sk

 

Drumdial DD: analógová tlaková ladička na bicie

Konečne poriadna bubenícka ladička od americkej firmy Drumdial. Vyrába sa v dvoch verziách – digitálnej a analógovej. My sa však zameriame na tú analógovú tlakovú ladičku, ktorá je medzi bubeníkmi obľúbenejšia. Môžete ladiť všetky druhy bubnov vrátane tympanov. Ladička je preferovaná vďaka svojej presnosti, jednoduchosti a možnosti ladiť aj v hlučnom prostredí. S touto ladičkou už bicie naladí aj nebubeník.
www.drumextra.cz

 

Bass Drum O´s: spevňujúce prestence otvorov

Každý bubeník pozná ten pocit, keď do drahej rezonančnej blany veľkého bubna, potrebuje vyrezať otvor. S obavami či otvor pri hre nebude po čase praskať a zničí celú blanu, hrá jemne a často sa to odzrkadlí na celej hre. Firma Bass Drum O´s, však prichádza s riešením v podobe spevňujúcich prstencov. Originálne dizajnové spevňujúce prstence pre otvor v blane veľkého bubna, už s úspechom používajú mnohí profesionáli. Okrem estetického hľadiska sú veľmi praktické, najmä pri manipulácii s mikrofónnymi stojanmi, či úpravou tlmiacich vankúšov v kopáku.
www.drumextra.cz

 

Ahead: bubenícke paličky

Americká firma AHEAD si už dlhé roky drží pozíciu absolútneho lídra medzi výrobcami nedrevených  bubeníckych paličiek. Duté hliníkové jadro je v kontaktnej časti pokryté polyuretánovým tapperom, hlavičky sú nylonové. Ak vás už nebaví kupovať každý týždeň nové drevené paličky, kúpte si jedny hliníkové a budete mať postarané o nerušené hranie niekoľko dlhých mesiacov.
www.drumextra.cz

Článok patrí k časopisu: 
Súvisiace články: