ONE DAY JAZZ FEST * Zastavenie posledné, Banská Štiavnica 18. VI. 2016 (fotoreportáž)

            Martin Valihora tohoto roku svoj festival preniesol aj mimo Bratislavu a tak kvalitnú súčasnú hudbu mohli počuť diváci v Košiciach, Žiline a na koniec aj v Banskej Štiavnici v amfiteátri. Toto miniturné absolvovali dávni kamaráti z Berklee; gitarista John Shannon, trúbkár Dan Brantigan, Oskar Rozsa na basu a samozrejme Martin Valihora.

 

amfik

 

            Zaplnený amfík čakal na začiatok koncertu bezmála 1,5 hodiny, čo bolo zčasti zavinené nedorozumením medzi organizátormi a hudobníkmi. Obecenstvo ale čas využilo prechádzkami po slnkom zaliatej Štiavnici, čo bol tiež zážitok.

            Samotný koncert sa rozbiehal ešte za svetla, takže aj atmosféra bola taká vlažnejšia. Postupom času ale aj chlapci na pódiu prechádzali od zádumčivejších vecí k osminkovejším a hneď to bolo cítiť. Danove krásne sóla podporované neuveriteľnou rytmikou a veľkými plochami Shannona naberali grády. Je vidno, že ich spoluhranie nie je náhodné a čo-to si ešte pamätajú z rôznych zoskupení, v ktorých spolu hrávali. John Shannon trochu zmiatol divákov svojím punkovým výzorom, ale ten mu zrejme zostal z čias mladosti, ktorú prežil v takomto prostredí v Pittsburgu. Jeho štýl by však skôr sedel do severských krajín Európy. Jeho skladby boli plné hudobných plôch, akoby ste videli polárnu žiaru a do toho ostré sóla. Nádherná muzika. Waking Vision Quartet, ako som si pracovne zoskupenie nazval bol skvelým začiatkom leta v banskej Štiavnici. Maťo, vďaka!
 

JÁN GRAUS
Foto autor

 


Dan Brantigan

 

 

 

 

 

shannon
John Shannon

 

rozsa
Oskar Rózsa

 

valihora
Martin Valihora


Waking Vision

Článok patrí k časopisu: