Pozrite si videoklip skupiny MED s gitaristom Dávidom Bílekom, víťazom projektu Viva Ulica! Učiteľa v ňom stvárnil Robo Mikla

Sú mladí a talentovaní! Chalani zo skupiny MED vydali nový videoklip. Ako na ponuku, zahrať si v ňom, zareagoval známy spevák?

 

mikla-med

 

V októbri 2015 sa vrátil na Slovensko, kde vedie detskú kapelu, vytvára hudbu k inscenáciám, moderuje v rádiu Rebeca, vytvára edukatívne prednášky atď.. Môžete si ho pamätať  z relácie Slovensko hľadá Superstar 2004, kde spôsobil svojim vystupovaním malé zemetrasenie. Tentokrát sa dal nahovoriť na natáčanie videoklipu pre skupinu MED, v ktorom si zahral učiteľa.

Robo aké si mal pocity, keď si dostal ponuku zahrať si vo videoklipe? ,,Skvelé, len som nevedel kam to vtesnať do kalendára, ale všetko vyšlo do bodky presne. V role učiteľa sa ocitám pravidelne. Bola to zábava.“

Hudobná skupina MED vznikla v roku 2013, kde sa partia mladých chalanov zhodla, že by mohli spolu niečo zaujímavé vytvoriť. „Kapela MED vznikla na chodbe v škole. Založili sme ju spoločne s mojim „bratom“ zároveň gitaristom Dávidom Bílekom. Od toho momentu hráme a tešíme sa z každého koncertu,“ hovorí spevák kapely Dominik Lauko. V kapele ďalej účinkujú Matej Novák, Erik Kurej, Filip Kostoláni a Jozef Mlynárik.

A ako vznikol názov skupiny? „Názov skupiny MED vznikol úplne spontánne, mal by u každému evokovať sladidlo, ktoré je našou každodennou súčasťou. Presne takou súčasťou chceme byť aj my. Hráme muziku pre ľudí, ktorí sa chcú odreagovať a zabudnúť na problémy každodenného života,“ pokračuje Domink.

 

med

 

„Doteraz sa kapela orientovala na prevzatú tvorbu, konkrétne slovenské a české piesne, ktoré veľa ľudí pozná. Dávali sme ich do iných aranžmánov a objavili sa v nich prvky španielskeho flamenga, reggae a jazzu. Momentálne pracujeme na novom albume, kde konečne budú autorské piesne z vlastnej autorskej dielne pod záštitou producenta Petra Dobríka.“

Dominik dopĺňa: „Album vyjde začiatkom nového roka a bude na ňom zaradený aj nový singel Spomienka na leto - reggae pohodová vec, ktorá by mala v poslucháčoch prebudiť letné spomienky. V piesni a vo videoklipe sa odohráva príbeh o tom, že každý z nás mladých ľudí v školskej lavici niekedy sníva, že zdrhne zo školy niekde do tepla, a znova prežije jeden z nezabudnuteľných prázdninových zážitkov.“ Práve v klipe k spomínanej piesni si učiteľa zahral aj Robo Mikla.

„Naša kapela je založená na silnom priateľstve, často chodíme na tzv, "kapelné sústredenia“, kde si všetci vypneme mobily, nalejeme si dobré víno a smejeme sa na zážitkoch, ktoré častokrát nie sú vhodné na publikáciu," dodal so smiechom Dominik.

 

A ako to máte z láskami? „Podľa mojich informácií je šťastne zadaný iba bubeník Erik, ostatní členovia hľadajú lásky svojho života“, doplnil Dominik..

 

Za svoj najväčší úspech Dominik pokladá, že stretol ľudí, s ktorými sa jeho práca stala obrovským koníčkom a že majú okolo seba priateľov a rodinu, ktorá ich podporuje v tom čo robia.

 

,,Album bude venovaný ľudom, ktorí veria v novú  slovenskú hudbu, ľudom, ktorí nás podporujú, ale aj ľudom, ktorí nás na základe nového albumu spoznajú.“

 

Pozrite si nový videoklip skupiny MED - Spomienka na leto:

 

 

Viac informácií sa dozviete na :    

www.facebook.com/med  | www.instagram.com/med_officialpage  

 

 

Spávu pokytlo: PJ SOUND STUDIO s.r.o.