Príďte zažiť, aká je Krehkosť naživo. Katka Koščová a Daniel Špiner vystúpia v Devíne už 22. mája

 

Obrázok, na ktorom je hudba, ľudská tvár, hudobný nástroj, textAutomaticky generovaný popis

 

Jedna speváčka a jeden klavirista. V prípade, že ide o dvojicu Koščová - Špiner, nik iný Vám nebude chýbať. Žiaden veľký ansámbel, len dvaja interpreti a spolutvorcovia, ktorí úplne stačia na to, aby sa dotkli diváka na tých najhlbších miestach. Na koncertoch Katky a Dana sa smeje i plače, divák sa stáva svedkom a súčasťou intímnej výpovede, skutočného spojenia, lyrického prežívania i spoločného humoru. Katka a Daniel sú svojmu publiku nablízko tak, ako sa len dá, priam na dotyk. Takto sú najuveriteľnejší pre seba aj pre ostatných. Skúsenosti a ohlasy divákov dávajú za pravdu, že ich koncerty sú skutočným zážitkom.

 

V novembri minulého roku vydali svoj album Krehkosť. Vznikal v priebehu niekoľkých dní v zrube pod Tatrami. Celkom prirodzene, bez akýchkoľvek príprav, nahrali ho so všetkými ruchmi, špinou a životom naokolo. Výsledkom je hodinová nahrávka postavená hlavne na klavíri a textoch o intimite, kráse, ale aj bolesti a pominuteľnosti. „Keď piesne vznikali, veľa sme sa s Danielom Špinerom rozprávali. Riešili sme spoločenskú situáciu, vzťahy, to, že si tu poletujeme v džungli, príliš istí všetkým a všetkými, čo máme. Priveľa vecí považujeme za samozrejmosť, pripadáme si nesmrteľní, nemenní. A pritom sme všetci takí krehkí. V rukách pevne držíme len daný moment, nič viac," hovorí o albume Katka Koščová.

 

 

Krehkosť medzičasom získala ocenenie Radio_head Awards 2023 ako najlepší folkový album roka a tvorí gro aktuálnej série koncertov miniaTOUR, v rámci ktorej sa dvojica Koščová - Špiner predstaví v stredu, 22. mája 2024 o 19:00 v dome kultúry v Devíne. 

Vstupenky nájdete v sieti Predpredaj.sk.

 

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/minia-tour-2024-05-22/

 

Ukážka z albumu Krehkosť