SENNHEISER HANDMIC DIGITAL * Test reportážneho mikrofónu

sennheiser_handmic_digital

 

Profesionálny reportážny mikrofón Handmic Digitalje určený na priame pripojenie do mobilných zariadení iPhone, iPad, iPod (kábel s Lightning konektorom) a zároveň je kompatibilný s počítačmi Apple aj PC, ku ktorým sa pripája káblom so štandardnou USB koncovkou.

 

Elegantné celokovové telo v sebe ukrýva prevodník vyvinutý v spolupráci s firmou Apogee, ktorý bez záťaže procesora v záznamovom zariadení umožňuje sprostredkovať signál v rozlíšení až do 24-bit/96 kHz. Po pripojení a základnom nastavení predvolieb sa rozsvieti na rukoväti LED kontrolka mikrofón bez problémov spolupracuje s vašim obľúbeným nahrávacím softvérom.

 

Dobrá odolnosť voči okolitému šumu a potlačenie veterných náporov umožní, že výsledkom záznamu je neobvykle čistý zvuk bez obvyklej hladiny ruchov. Vďaka tomu netreba strácať čas dodatočnou editáciou a môžeme sa o to viac sústrediť na obsah. Napomáha tomu aj odpružená kapsula, kvalitne odtienená elektronika a masívne telo mikrofónu. Vďaka schopnosti potlačiť šum generovaný priestorom sa s mikrofónom dá urobiť zrozumiteľný záznam hlasu aj na vzdialenosť niekoľkých metrov, na čo u dynamických mikrofónov nie sme zvyknutí. Zbližšia je potom záznam v kvalite, ktorá s rezervou znesie aj prekoná nároky na vysielanie v rádiu. 

 

Handmic Digitalsme vyskúšali okrem iného aj v A-B teste s iným USB mikrofónom, ktorý však nebol dynamický, ale kondenzátorový so širokou kapsulou. Pri porovnaní výsledkov sa záznam zo Sennheiseru presadil ako zrozumiteľnejší, čistejší a lepšie artikulovaný, s trochu menším podielom basov, ale aj okolitého šumu.

 

Mikrofón Handmic Digital je síce navrhnutý pre novinárov reportérov, tak aby im rovnako dobre poslúžil v interiéri aj v exteriéri, jeho využitie je však omnoho širšie. Jeho kvality ocenia tvorcovia podcastov, hudobníci, vloggeri, youtuberi... virtuálne všetci, kto spracovávajú hlas do digitálnej formy. 

 

MARTIN CHROBÁK

 

 

Distribúcia: ElviaPro Slovakia * www.sennheiser.sk * Cena: 259 €

 

 

sennheiser_handmic_digitalŠpecifikácie
Rozmery                     ø 48 mm, 180 mm
Hmotnosť                   340 g
Konektor                     Apple Lightning alebo USB
Dĺžka káblov               2 m
Frekv. odozva             40 Hz – 16 kHz
Princíp                        Dynamický
Charakteristika            Kardioida
Latencia                       < 0,5 ms.
Bitová hĺbka                16 / 24 bit
Sampl. frekvencia        44.1 / 48 / 88.2 / 96* kHz

 

 

Článok patrí k časopisu: