SENNHEISER MOMENTUM M2 IEBT (test)

sennheiser_momentum_m2_iebt

Nové bezdrôtové slúchadlá do uší Sennheiser Momentum M2 IEBT v sebe kombinujú elegantný dizajn, kvalitnú reprodukciu zvuku s výhodami mobility a pohodlného používania nezávisle od pripojenia káblom.  Slúchadlá sú optimalizované pre použitie s prenosnými zariadeniami vybavenými funkciou BlueTooth, teda hlavne s mobilními telefónmi, tabletmi a laptopmi. Vďaka zabudovanému mikrofónu a vibračnej signalizácii slúžia aj na telefonovanie, ale rovnako dobre sa dajú použiť napríklad aj na skajpovanie.

 

Dizajn

Dominantným prvkom slúchadiel je oblúkový nosný most okolo krku s dvomi rozšírenými koncovkami. Na vnútornej strane tej ľavej sú umiestnené ovládacie prvky – tri pre transport a prijímanie hovorov + jeden hlavný vypínač. Na konci ľavej nožičky pod krytom je vstup pre mini USB konektor a nachádza sa tu aj kvalitný mikrofón s všesmerovou charakteristikou. Pravá nožička nemá zvonku žiadne prvky a pravdepodobne je v nej umiestnená dobíjateľná batéria. Červeno-čierne kábliky slúchadiel z mosta vyúsťujú ešte pred rozšírenými koncovkami smerom nadol a vedú k „štupľom“ rovnakého elegantného dizajnu, aký bol použitý na káblovej verzii In Ear slúchadiel Momentum (test NP2/2015). Karmínová červená tvorí akcent k prevažne čiernej a čiastočne šedej (čierny chróm). Červená je okrem káblikov aj niť, ktorou je prešitý kožený poťah pružného mosta (z druhej strany ako sa oblúk dotýka krku). Dizajn je prepracovaný do detailu, vrátane výberu a kvality použitých materiálov. Vzhľad spolu s funkčnosťou idú ruka v ruke. Vďaka oblúku slúchadlá môžete mať pri sebe kontinuálne, či už v ušiach, alebo poruke v pohotovostnej polohe, počas veľkej časti dňa. Jednoducho ich necháte visieť na krku bez toho, aby vám extra prekážali, alebo aby ste fakt, že ich máte na sebe, vôbec vnímali (samozrejme v závislosti od toho, čo práve robíte, ako ste oblečení...). Vážia iba 53 gramov, na krku netlačia a vďaka bezdrôtovému pripojeniu ani neťahajú a neobmedzujú pohyb.

 

Funkcie

Zabudovaná batéria má výdrž 10 hodín používania a doba jej dobitia cez USB je približne 1,5 hodiny. Na blížiace sa vybitie batérie slúchadlá upozornia vibrovaním a hlásením. Zvukové a vibračné hlásenia informujú aj o stave prepojenia, prichádzajúcom hovore atď. Slúchadlá sú pripojiteľné až k dvom zdrojom súčasne (napr. k mobilnému telefónu a notebooku) s podporou 3-way calling funkcie. Párovanie pomocou systému NFC je rýchle a spoľahlivé. Kvalita bezdrôtového prepojenia je stabilná, za predpokladu, že medzi slúchadlami a zdrojom nie je extra prekážka.

 

Ovládanie

Všetky ovládacie prvky sú dobre nahmatateľné a pre človeka s aspoň elementárnymi skúsenosťami s používaním BlueTooth slúchadiel je zvládnutie jednotlivých funkcií intuitívne aj bez návodu. Počet ovládacích prvkov je kvôli obmedzenej ploche minimálny a tak niektoré z nich riadia v závislosti od spôsobu použitia (stlačiť/podržať stlačené) aj viac funkcií (hlasitosť/preskočenie prehrávaných skladieb).

 

Zvuk

Slúchadlá sú určené na von a v kategórii „štupľov“ do uší dosahujú nadpriemerné výsledky aj medzi káblovými konkurentmi. Vďaka Bluetooth 4.1, s podporou AAC kodeku a Qualcomm apt-X kompatibilite, je ich zvuk dostupný v kryštalicky dokonalej čistote a frekvenčne bohatej reprodukcii (15 Hz – 20 kHz). Okrem bezdrôtového pripojenia slúchadlá umožňujú aj prenos audio signálu prostredníctvom USB. Dosiahnuteľnú kvalitu zvuku však používateľ ocení skôr pri použití v tichšom prostredí a v interiéri, kde nezaniká relatívne obmedzená basová zložka a množstvo detailov spolu s filigránskymi schopnosťami podania priestoru nie je rušená vonkajším hlukom. V ideálnych podmienkach sa tieto slúchadlá vyznačujú otvoreným vzdušným zvukom s dobrou dynamikou a verným podaním.

 

Použiteľnosť

Elegantný dizajn a materiály celkom správne predurčujú Momentum M2 IEBT viac pre použitie v meste, než na športové účely. Ich hlavnou prednosťou je kvalitný bezdrôtový prenos a reprodukcia, vzhľad spolu s komfortom aj univerzálnosť použitia (okrem hudby tiež na telefonovanie, internet atď.). Basová zložka zvuku má svoje limity, ale ak sú slúchadlá používané v súlade so životným štýlom majiteľa, ktorý okrem toho, že dokáže oceniť kvalitu na úrovni detailu, chce výberom svojich doplnkov aj navonok prezentovať svoj vkus, rozhľad a možnosti, potom sú Momentum InEar Wireless tou správnou voľbou za prijateľnú cenu.

 

MARTIN CHROBÁK

 

 

Distribúcia: ElviaPro Slovakia * www.sennheiser.sk * Cena: 199 €

Článok patrí k časopisu: