Dozvuky Petra Janků

DOZVUKY PETRA JANKŮ * Právo na štrajk

Prednedávnom sa Slovensko dostalo na stránky takmer všetkých svetových mienkotvorných denníkov, a to vďaka štrajku pracovníkov nemenovanej automobilky, ktorí tak pre mnohých predstavovali nečakaný a obdivuhodný hlas „lacnej pracovnej sily“...

MOST POPULAR * máj 2017

"Aj ty si dostal obálku? / Narodil som sa na ostrove Gagula! / 30 rokov - zvonec a koniec!" V mesiaci máj ste na www.popular.sk najviac klikali na tieto články...

DOZVUKY PETRA JANKŮ * Aj ty si dostal obálku?

Predstavte si, že jedného dňa príde do schránok renomovaných autorov hudby či textov, manažérov populárnych i tých menších hviezd, či zväzov, ktoré týchto autorov zastupujú, obálka s oznámením, že...

MOST POPULAR * december 2016

V decembri 2016 ste na www.popular.sk najviac klikali na tieto články a tlačové správy... 

DOZVUKY PETRA JANKŮ * Disharmónia štátu

Stále si myslím, že peniaze musia slúžiť človeku a nie človek peniazom. Rovnako považujem za nezmyselné spravodlivosť a pravdu, resp. odvahu človeka merať a prepočítavať týmto tak relatívnym prostriedkom na uspokojenie a sotva upokojenie ľudských duší. Prečo takto začínam?

MOST POPULAR * november 2016

Celeste Buckingham, SOZA, Kristina Sabo, Marcel Palonder, Sisa Feher, Braňo Jobus, Karpatské chrbáty, Enzo Avitabile... v novembri ste na www.popular.sk najviac klikali na tieto články.

DOZVUKY PETRA JANKŮ * Hral som pred Bonaparte

janku

Po telefonáte poslankyne, ktorú si vážim ako človeka ako aj za jej predchádzajúcu charitatívnu činnosť v oblasti tretieho sektora, nastalo po pozvaní vystúpiť na proteste pred komplexom Bonaparte v telefóne chvíľu ticho.

DOZVUKY PETRA JANKŮ * Tovar alebo dar?

Hneď na začiatku si dovolím upozorniť, že tieto Dozvuky budú viac osobné aj kvôli tomu, že si na základe osobných skúseností dovolím skloňovať zmysel na prvý pohľad v súčasnosti tak banálnej veci, akou je vydanie hudobného nosiča.

DOZVUKY PETRA JANKŮ * Kultúrni migranti

peter-janku

A  akú krajinu, v ktorej chceme žiť, si ako hudobníci, muzikanti, interpreti či všeobecne ľudia, tvoriaci v oblasti kultúry, vyberieme. Neviem ako vy, ale ja už som si vybral.

DOZVUKY PETRA JANKŮ * Bardi zo zákulisia

Peter Janku

...mladých tvorcov pristúpi na hru „bardov zo zákulisia“ a stanú sa len akýmisi figúrkami, ktoré cez svoje plecia šíria slávu svojich tútorov ďalej a ďalej.